پنجشنبه 30 آبان 1398

Thursday 21 November 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/داده پو/آخرین نقشه از موقعیت گروه های معارض در سوریه: پیشرفت دولت مرکزی

آخرین نقشه از موقعیت گروه های معارض در سوریه: پیشرفت دولت مرکزی

 پنج شنبه, 27 مهر 1396    10:39    سرویس آسیا

اختصاصی اینترنشنال-سرویس آسیا/ نقشه فوق مناطق تحت كنترل و نفوذ نيروهاي درگير در سوريه را تا تاريخ ١٧ اكتبر ٢٠١٧ نشان مي دهد.
در تصویر نقشه اول، مناطقي كه با شكل پرچم ايران نشان داده شده است تحت كنترل،نفوذ و تسلط نيروهاي دولت و ارتش سوريه قرار دارند و مناطق هاشور زده شده در امتداد مرز با لبنان نیز در اختیار نیروهای حزب الله لبنان، نزدیک به دولت سوریه و نیز ایران قرار دارد. مناطقي كه با رنگ سياه مشخص شده و دو سوی مرز عراق با سوریه را شامل می شود، زير تسلط داعش هستند و مناطقي كه با رنگ سبز مشخص شده مناطق تحت تسلط نيروهاي اپوزيسيون دولت سوریه است. مناطق اخرایی رنگ در شمال زیر تسلط کردهای YPG قرار دارند و منطقه آبی در مرز با اسرائیل، منطق اشغالی توسط آن هستند. در توضیحات سمت راست جدول می توانید رابطه هر کدام از این بخش ها و زیر مجموعه های آن ها را با بازیگران اصلی سوریه ببینید.
در جدوم دوم نيز تغييراتي را كه از سپتامبر تا اكتبر ٢٠١٧ حاصل شده مشاهده می کنید. طبق این جدول، دولت و ارتش سوریه که در حال حاضر بیشترین بخش از خاک سوریه را زیر تسلط دارند، از نیمۀ ماه سپتامبر(شهریور) تا نیمۀ ماه اکتیر (مهر) تقریباً 5 درصد به مناطق زیر نفوذ خود اضافه کرده و در حال حاضر، 53.4 درصد خاک سوریه را در کنترل خود دارند.

syria1

 منبع: عمران للدراسات الاستراتیجیه

Omran for Strategic Studies

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته