دوشنبه 2 مهر 1397

Monday 24 September 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/لاوروف: سفر ملک سلمان به مسکو به ثبات در خاورمیانه کمک خواهد کرد

لاوروف: سفر ملک سلمان به مسکو به ثبات در خاورمیانه کمک خواهد کرد

 چهارشنبه, 12 مهر 1396    21:17    سرویس آسیا

اختصاصي اينترنشنال-سرويس آسيا/ سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، گفت که دیدار پادشاه عربستان ملك سلمان بن عبدالعزيز از مسکو، روابط دو کشور را به سطح جدیدی از کیفیت رسانده و به ثبات در خاورمیانه كمك خواهد كرد .

به گزارش اينترنشنال به نقل از آر.تي عربي، لاوروف در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط گفت: «ما با رهبران عربستان سعودی در ضرورت برای توسعه بیشتر در روابط رو به رشد عربستان - روسیه در سطوح مختلف، از جمله در جهت تضمین منافع و ثبات منطقه ای و جهانی اشتراك نظر داريم».

لاروف با اشاره به همكاري مشترك دو طرف در برخي مسائل دوجانبه كه به نتايج ملموسي رسيده تاکید کرد که گفتمان سیاسی مداوم، از جمله «در بالاترین سطح»، بین پادشاهی و روسیه در مورد مسائل مربوط به مسائل دو جانبه وجود دارد.

او بر اهمیت هماهنگی مداوم با توجه به بحران های منطقه ای و توافق برای کاهش تولید نفت تأکید کرد.

وي در مورد بحران های منطقه ای موجود گفت كه در حال حاضر، کشورها می بینند که راه حل های پایدار تنها از طریق راه های سیاسی و دیپلماتیک، و از طریق گفتگوی جامع ملی و حقوق بین الملل، دست يافتني است و جایگزین واقعی ندارد.

وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که این مسائل و سایر موضوعات مربوطه به مسائل دوجانبه محل بحث های عمیق و در دستور کار دو جانبه و در سفر سلمان به روسیه که با دعوت رسمی ولادیمیر پوتین صورت گرفته مطرح می شود.

ما متقاعد شده ایم که این رویداد، که نقطه عطفی در روابط ماست، همکاری ما را به یک سطح کیفی جدید تبدیل خواهد کرد و سهم عمیق در ثبات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا خواهد داشت.

لاروف ضمن اشاره به اهمیت تلاش های پادشاهی عربستان سعودی برای تشکیل هیأتي از معارضان سوریه، که مي تواند به عنوان یک شريك منصفانه با دولت سوريه در مذاکراتي كه در ژنو زير نظر سازمان ملل برگزار مي شود، تاکید کرد که راه حل سیاسی از طریق گفتگوی جامع میان مردم سوریه بر اساس قطعنامه 2254 شورای امنیت «مهمترین زمینه های اقدام برای غلبه بر بحران کنونی سوریه است».

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته