يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/چین: واشنگتن و سئول از تشدید تنش در شبه‌جزیره کره پرهیز کنند

چین: واشنگتن و سئول از تشدید تنش در شبه‌جزیره کره پرهیز کنند

 سه شنبه, 21 شهریور 1396    14:17    سرویس آسیا

اختصاصی اینترنشنال-سرویس آسیا/ چین اعلام كرد که اجازه نخواهد داد كه جنگی در شبه جزیره کره به وقوع بپیوندد و مسائل موجود باید مسالمت آمیز حل و فصل شود و از واشنگتن و سئول خواست تا از وضعیت سخت پس از تشدید تحریم ها علیه پیونگ یانگ جلوگیری کند.

به گزارش اینترنشنال به نقل از آر.تی عربی، سخنگوی وزارت خارجه چین، در بیانیه ای که در وب سایت وزارتخانه پس از تصویب قطعنامه جدید توسط شورای امنیت سازمان ملل در شب گذشته منتشر شد، گفت: «مشکل شبه جزیره کره باید با روش های مسالمت آمیز حل شود. چین با وقوع جنگ و گسترش هرج و مرج در شبه جزیره كره مخالف است و هرگز اجازه چنین امری را نخواهد داد».

او گفت: «چین امیدوار است که قطعنامه 2375 به طور کامل اجرا شود».

سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: «برای حل مشکل شبه جزیره، تمام طرف های ذینفع باید تعهدات خود را انجام دهند و نقش مناسب خود را بازی کنند و اقدامات موثر برای کاهش تنش در شبه جزیره را انجام دهند تا گفتگو و مذاکرات را از سر بگیرند».

شورای امنیت سازمان ملل متحد اواخر شب گذشته تحریم های جدید علیه کره شمالی را تصویب کرد که قابلیت های صادرات و واردات آن را بسیار محدود می کند.

چین پس از تصویب قطعنامه جدید شورای امنیت سازمان ملل از ایالات متحده و کره جنوبی خواست تا از اقداماتی که می تواند تنش ها در شبه جزیره کره را تشدید کند، جلوگیری کنند.

سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت که استقرار سیستم دفاع موشکی تاد ایالات متحده در کره جنوبی ضربه جدی به اعتماد و همکاری دو طرف در حل مسئله شبه جزیره کره است.

او تاکید کرد که چین مخالف استقرار سیستم دفاع موشکی تاد ایالات متحده در کره جنوبی است زیرا «به طور جدی به امنیت ملی و امنیت استراتژیک چین در منطقه آسیب می رساند».

او گفت: «کره شمالی باید به طور کامل قطعنامه های شورای امنیت را اجرا کند و به قوانین منسجم و متحد جامعه بین المللی و همچنین توقف برنامه هسته ای خود احترام گذارد».

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته