پنجشنبه 1 فروردين 1398

Thursday 21 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/مودی برای گفتگو در مورد خشونت‌ها علیه مسلمانان به میانمار می‌رود

مودی برای گفتگو در مورد خشونت‌ها علیه مسلمانان به میانمار می‌رود

 یکشنبه, 12 شهریور 1396    16:32    سرویس آسیا

اختصاصی اینترنشنال- سرویس آسیا/ نارندرا مودی، نخست وزیر هند در سفری که هفتۀ آینده به میانمار خواهد داشت، با دولت آنگ سان سوچی در مورد بحران انسانی در منطقۀ روهینگا در این کشور و مهاجرت دسته جمعی مسلمانان میانماری به هندوستان و بنگلادش گفتگو خواهد کرد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از داون، این سفر در طی اوج‌گیری مجدد خشونت ها میان اکثریت بودایی و اقلیت مسلمان در میانمار صورت می گیرد. طی روزهای اخیر بر اساس برخی گزارش ها تا 60 هزار نفر از این مناطق بحران زده به سوی بنگلادش گریخته اند و تعداد زیادی هم در جریان فرار و عبور از رودخانه ها غرق و کشته شده اند.

اقلیت مسلمان میانمار متهم هستند که به صورت غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند و با خشونت از خانه و کاشانه خود فراری داده می شوند. چند روز پیش اعلام شد که هند قصد دارد 40 هزار نفر از این مهاجران میانماری را دیپورت کند.

حال به نظر می رسد این سفر مودی که در راه بازگشت از اجلاس بریکس به میزبانی چین در هفتۀ آینده صورت خواهند گرفت، در همین راستا و برای بحث در مورد وضعیت پناهجویان برنامه ریزی شده باشد.

گروه های حقوق بشری مانند دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل طی هفتۀ اخیر فشار زیادی به هند وارد کردند تا از رد کردن 40000 پناهجوی روهینگیایی صرف نظر کند؛ با این حال یک مقام هندی گفته است که بر طبق قوانین هند، این مهاجران به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند و رویه مشخصی برای برخورد با آن ها در قانون پیشبینی شده است که بدون تغییر اجرا خواهد شد. با این حال گروه های حقوق بشری این کار را موجب مسؤولیت بین المللی هند دانسته اند.

با وجود اینکه هزاران مهاجر در هند زندگی می‌کنند، این کشور هیچ یک از دو معاهده حقوق بشری در این رابطه، یعنی کنوانسیون پناهندگان 1951 و یا پروتکل مرتبط با وضعیت پناهندگان 1967 را امضا نکرده است.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته