سه شنبه 26 تير 1397

Tuesday 17 July 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/هشدار رهبر کردهای سوریه به ترکیه

هشدار رهبر کردهای سوریه به ترکیه

 شنبه, 21 مرداد 1396    13:10    سرویس آسیا

اینترنشنال- سرویس آسیا/  صالح مسلم رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیك سوریه(پ.ی.د) در گفتگویی با روزنامه "ینی اوزگور پولتیکا" به سئوالاتی در مورد حملات ترکیه به عفرین، اعلام کانتون در مناطق شهبا و همچنین نشست پیش روی ائتلاف مخالفان سوری در ریاض پاسخ داد. مصاحبه‌ی مسلم در زمانی صورت می‌گیرد که خبرها حاکی از انتقال تجهیزات نظامی ترکیه به مرز این کشور با کانتون عفرین در سوریه است. ترکیه پ.ی.د را شاخه‌ی پ.ک.ک و گروهی تروریستی میداند و در حالی که ایجاد کانتون های مستقل کردی را تهدیدی مسقیم علیه امنیت ملی خود قلمداد میکند، پ.ی.د از تشکیل کانتونی جدید در نزدیکی رود فرات به نام شهبا خبر داد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از فرات نیوز، صالح مسلم رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیك سوریه (پ.ی.د) که کنترل بیشتر مناطق کرد نشین در شمال سوریه را در اختیار دارد طی این مصاحبه به ترکیه هشدار داد که حمله‌ی احتمالی این کشور به کانتون عفرین به شکست منجر خواهد شد. این سخنان در حالی بیان می‌شدند که پیشتر در چند ماه گذشته درگیری هایی پراکنده میان نیروهای دو طرف در منطقه‌ی عفرین گزارش شده بود.

در ادامه مسلم دولت ترکیه را به همکاری با داعش برای نابودی کردها متهم کرد و پس از آن مدعی شد که: ارتش ترکیه اکنون با توپباران عفرین و شهبا و استخدام گروههای افراطی می‌خواهد کاری کند اما دیگر کسی در جهان تهدیدهای اردوغان که رویای سلطان شدن دارد را جدی نمی‌گیرد.

صالح مسلم تأکید کرد تا زمانی که دولت ترکیه با مسئله کرد در داخل مرزهای خود مواجه است و تازمانی که آنرا چارەجویی نکند به این تهدیدها ادامه خواهد داد. ترجیح کردها همچنان صلح و دوستی با دیگر ساکنین منطقه است اما برای دفاع نیز آمادگی کامل دارند.

 

 

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته