سه شنبه 26 تير 1397

Tuesday 17 July 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/ناتوانی هندی‌ها در مقابل حملات سایبری چین

ناتوانی هندی‌ها در مقابل حملات سایبری چین

 جمعه, 20 مرداد 1396    03:01    سرویس آسیا

اختصاصی اینترنشنال- سرویس آسیا/ روزنامه تایمز هند به نقل از رائول تایاگی، متخصص امنیت سایبر هند، مدعی شد که هند آمادگی لازم برای درگیری با حملات سایبر از سوی هکرهای چینی که بسیار حرفه ای و سازماندهی شده هستند را ندارد.

این متخصص گفته است نهادهای دولتی هند بیشترین آسیب پذیری را در چنین حملاتی دارند و بدترین قسمت مساله این است که هند قادر به شناسایی حملات نیست. نگران کننده تر این که هکرهای سفید و معاون رئیس شرکت امنیت سایبر لوسیوس تک گفته است که هکرهای چینی به راحتی می توانند IP ها را دست کاری کنند طوری که گویا این حملات از سوی پاکستان صورت گرفته و با توجه به روابط پیچیده هند و پاکستان این مساله می تواند تاثیرات مخربی داشته باشد.

اخیرا چند شرکت هندی و برخی نهادهای دولتی هند شاهد افزایش حملات سایبر چین علیه خود بوده اند. تایاگی حاطرنشان کرده که میزان قابل توجهی پول و زمان نیاز است تا دولت دفاع امنیتی خود در برابر این نوع حملات را افزایش دهد در حالی که هند تا کنون هیچ رویکرد دفاعی نداشته است.

از سوی دیگر وزیر فن آوری و اطلاعات هند راوی شانکار بارها تاکید کرده که هند در حال کار بر روی تقویت امنیت دفاعی سایبر خود است. در اوایل ماه جاری وی تاکید کرد که هند در حال تبدیل شدن به یک قدرت سایبری است و با این که حملات علیه هند بسیار کم است اما هند همیشه محتاط خواهد بود.

راوی شانکار اظهار داشته بود که سازمان های مختلف امنیتی در هماهنگی کامل برای حفاظت از فضای سایبر با هم کار می کنند و دولت نیز پیش از این یک کمیته 10 نفره به ریاست یک قاضی دادگاه عالی برای بررسی چارچوب حفاظت داده در کشور تشکیل داده بود.

رائول تایاگی کارشناس امنیت سایبر یادآور شده که هند بیشترین سخت افزارهای خود را از چین وارد می کند و گزارش هایی در مورد این که چین از یک بدافزار در گوشی های اندرویدی و سخت افزارهایی برای نظارت استفاده می کند، وجود دارد.

ترجمه و تنظیم: اعظم شکوهی

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته