پنجشنبه 2 اسفند 1397

Thursday 21 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/نگرانی تشكیلات خودگردان فلسطین از سفر یكجانبه مودی به اسرائیل

نگرانی تشكیلات خودگردان فلسطین از سفر یكجانبه مودی به اسرائیل

 جمعه, 16 تیر 1396    15:45    سرویس آسیا

اینترنشنال-سرویس آسیا/ مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین آشکارا از دیدار نکردن نارندرا مودی نخست‌وزیر هند با محمود عباس رئیس این تشکیلات در جریان سفر سه روزه اش به اسرائیل اظهار ناخشنودی کرده اند.
معاون وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطینی به رسانه ها گفته است که «ما انتظار داشتیم آقای مودی با هر دو طرف مقامات اسرائیلی و فلسطینی دیدار می کرد. برای ایفای یک نقش مهم بین دو طرف و گسترش پیام صلح باید دیداری دوجانبه صورت می گرفت.» نارندرا مودی در ماه مه سال جاری میلادی در دهلی پایتخت هند با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی دیدار کرده بود.
هند که از نظر تاریخی و بویژه در دوران جنگ سرد دارای پیشینه حمایت از جنبش فلسطینی است، ضمن ادامه این حمایت از سال ۱۹۹۲ میلادی با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار کرد.
سفر سه روزه نارندرا مودی به اسرائیل، اولین سفر یک نخست وزیر هند به اسرائیل است. او در این سفر با نخست وزیر و رئیس جمهور اسرائیل دیدار کرد. مودی، یک هفته قبل از آن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید دیدار کرده بود.
تقویت روابط تجاری و تکنولوژیک در زمینه دفاعی با اسرائیل از اهداف سفر نارندرا مودی به تل‌آویو است. یک دانشجوی فلسطینی به روزنامه ایندین اکسپرس گفته است: «بسیاری از مردم داستان اسرائیل را می دانند، اما داستان فلسطین چه می شود؟ ما از این رویکرد حکومت هند احساس تبعیض می کنیم.»
منبع:یورونیوز

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته