يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/انتقاد فرمانده نیروهای ناتو از دولت افغانستان

انتقاد فرمانده نیروهای ناتو از دولت افغانستان

 یکشنبه, 21 خرداد 1396    04:12    سرویس آسیا

اینترنشنال-سرویس آسیا/ رئیس ارکان فرماندهی مأموریت پشتیبانی قاطع تأکید كردکه خواست مردم افغانستان و انتظار جامعۀ جهانی از وزارت امور داخلی این است که امنیت را تأمین کند و اعتماد مردم را جلب نماید.

فرمانده مأموریت پشتیبانی قاطع ناتو می‎گوید که فساد اداری، ناکامی‎های تدارکاتی و سوء مدیریت در وزارت داخله افغانستان، کارها را در این وزارت با مشکل روبرو ساخته است.
ژنرال ریچارد قیصر، معاون ارکان فرماندهی حمایت قاطع ناتو روز شنبه (20خرداد) که در جلسۀ وزارت امور داخلی افغانستان-که جهت گزارش دهی از اجرئیات سالانه پلان استراتیژیک این وزارت برگزارشده بود، سخنرانی می كرد، از آنچه که موجودیت فساد و کم کاری در وزارت داخلی خواند، به شدت انتقاد کرد و تأکید کرد که هم اکنون بیش از ۴۰ توافق در این وزارت راکد مانده است.
وی در این باره بیان داشت: «شما همواره نباید پاسخ را در بیرون جستجو کنید؛ پول بیشتر، تجهیزات بیشتر، ساخت و ساز بیشتر، تمامی چالش‎ها را حل نمی‎کنند؛ من از تمام شما رهبران دعوت می‎کنم به (ولایت) وردک سر بزنید، بروید به مرکز ملی تدارکات تان سر بزنید، بروید ببینید که چه مقدار تجهیزات وجود دارد و بپرسید که چرا این تجهیزات به سربازان نمی رسند».
از سویی دیگر، این ژنرال ناتو از سربازان افغان که از ورود تانکر پر از مواد انفجاری در چهار راهی زنبق جلوگیری به عمل آوردند، ستایش كرد و از مسئولان امنیتی درخواست كرد که نیازمندی‎های نیروهای امنیتی افغان را برآورده سازند.
وی افزود: «این وظیفۀ تمامی کسانی است که امروز در این میز گرِد حضور یافته ، تا از خود شان بپرسند که آیا مردان و زنان جوانی که افسران پلیس این کشور هستند،چه چیزهایی نیاز و در اختیارشان است تا وظیفۀ خود را انجام دهند. شما از آنان خواستید که از خانواده‎های شما محافظت کنند؛ پس به آنان چیزهایی را که نیاز دارند، بدهید. این بسیار مهم است. هر روز از خود تان بپرسید که آیا کارهایی را که من می‎کنم به مردان و زنان جوان کمک می‎کند و یا به آنان آسیب می رساند؛ همۀ ما همواره باید این پرسش را از خود بپرسیم»

منبع: طلوع نیوز افغانستان

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته