يكشنبه 2 ارديبهشت 1397

Sunday 22 April 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/دبیر کل ناتو: برای جنگ به افغانستان بر نمی‌گردیم

دبیر کل ناتو: برای جنگ به افغانستان بر نمی‌گردیم

 شنبه, 30 ارديبهشت 1396    06:38    سرویس آسیا

اختصاصی اینترنشنال-سرویس آسیا/ ینس ستولتنبرگ، دبیر کل ناتو گفت که تغییر استراتژی این سازمان در باره‌ی افغانستان، به معنای حضور جنگی دو باره‌ی آنان در میدان‌های نبرد نخواهد بود.
به گزارش اینترنشنال به نقل از روزنامه 8 صبح افغانستان، دبیر كل ناتو در سخنانی اظهار كرد كه تغییر در استراتژی به معنای پیشبرد مأموریت جنگی توسط نیروهای ناتو در افغانستان نیست.
دبیرکل ناتو این سخنان را در حالی بیان کرده که قرار است به زودی دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا در مشورت با اعضای ناتو، احتمالاً تصمیم به افزایش شمار نیروهای‌شان در افغانستان بگیرند، اما سخنان ینس ستولتنبرگ نشان می‌دهد که بازگشت نظامیان ناتو به افغانستان، به معنای جنگیدن مستقیم این نیروها با مخالفان مسلح دولت نخواهد بود.
دبیر کل ناتو این سخنان را در آستانه‌ی برگزاری نشست سران ناتو در بروکسل، بیان کرده است. نشستی که قرار است در آن تصمیم به فرستادن دوباره‌ی هزاران نظامی این سازمان به افغانستان گرفته شود.
ینس ستولتنبرگ گفت که نیروهای افغان توان‎مند و حرفه‎ای‌اند و مسوولیت امنیت کشور شان را به گونه‌ی کامل بر دوش دارند و «هیچ جای بحث برای رفتن ناتو به عملیات جنگی در افغانستان نیست، ما به آموزش، همکاری و مشورت‌دهی به نیروهای افغان ادامه خواهیم داد، آنان ثابت ساختند که توانا و حرفه‌‌ای اند.»
دبیر کل ناتو گفته است: «‌ بر این باور هستم که خوب‌ترین راه جنگ با هراس‌افكنی، بلندبردن توانایی‌های محلی و آموزش‌دهی به نیروهای محلی‏ است تا آنان بتوانند هراس‌افكنی را سرکوب کنند، ما همین کار را در افغانستان انجام می‌‌دهیم.»
نزدیک به یک هفته بعد، سران ناتو در نشستی در بروکسل روی موضوع افغانستان بحث خواهند کرد.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته