جمعه 1 تير 1397

Friday 22 June 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/سئول: رصد آزمایش موشكی پیونگ یانگ توسط سامانه تاد

سئول: رصد آزمایش موشكی پیونگ یانگ توسط سامانه تاد

 چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396    17:14    سرویس آسیا

اختصاصی اینترنشنال-سرویس آسیا/ وزیر دفاع كره جنوبی به نمایندگان پارلمان این كشور گفت: سامانه دفاع ضد موشكی تاد كه استقرار آن خشم چین را برانگیخت آزمایش اخیر موشكی پیونگ یانگ را رصد نمود.
به گزارش اینترنشنال به نقل از اسكای نیوز ،هان مین-كو افزود پیشرفت برنامه موشكی كره شمالی از آن چیزی كه انتظار می رفت سریع تر است.این آزمایش روز یكشنبه بر خلاف توصیه های سازمان ملل مبنی بر لزوم توقف فعالیت های موشكی و هسته ای پیونگ یانگ انجام شد.
به گزارش رویترز پیونگ یانگ آزمایش های موشكی را پاسخی در قبال تهدید های خصومت گرایانه ایالات متحده دانست.
همه طرف ها و حتی متحد بزرگ كره شمالی چین نیز توقف برنامه تسلیحاتی این كشور را خواستار شده اند.
كره شمالی در تلاش برای ساخت موشك با قابلیت حمل كلاهك هسته ایی است كه قلب ایالات متحده را مورد هدف قرار دهد در این زمینه كارشناسان می گویند آزمایش اخیر كره شمالی گامی در راستای همین هدف بود.
وزیر دفاع كره جنوبی در مقابل اعضای پارلمان این كشور گفت آزمایش اخیر پیونگ یانگ موفقیت آمیز بوده است وی افزود این یك موشك بالستیك میان برد و از نوع پیشرفته در مقایسه با موشك های موسودان كه آزمایش آنها همواره با شكست مواجه می شد، است و برد آن 3000 تا 4000 كیلومتر برآورد می شود.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا پیشرفت سریع برنامه موشكی كره شمالی بر خلاف تصورات جنوب است؟ پاسخ داد:بله.
وی نیز گفت سیستم دفاع موشكی تاد كه توسط ایالات متحده در كره جنوبی مستقر شد این آزمایش موشكی را رصد كرده است. و این اولین بار است كه از این سیستم پیشرفته و بحث برانگیز استفاده می شود.
چین با استقرار سامانه دفاع موشكی تاد در خاك كره جنوبی به دلیل اینكه رادار قوی این سامانه می تواند تمام تحركاتی كه داخل خاك این كشور صورت می گیرد را رصد كند مخالفت كرده است.
خبرگزاری رسمی كره شمالی گفت آزمایش موشكی روز یكشنبه برای تست قدرت و توان این موشك جهت حمل كلاهك هسته ای با وزن بالا صورت گرفت.
سفیر كره شمالی در چین گفت كه كشورش آزمایش های موشكی را در هر زمان و هر جایی با قدرت ادامه خواهد داد.
یك دیپلمات کره شمالی روز سه شنبه كه در کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل متحد در ژنو حضور داشت گفت: که آزمایش های موشکی پروژه ای مشروع برای دفاع از خود است و انتقادات آمریکا نقض حق حاکمیت و کرامت جمهوری دموکراتیک خلق کره است.
دیپلمات جویونج چوی افزود تا زمانی که ایالات متحده سیاست های خصمانه خود نسبت به جمهوری دموکراتیک خلق كره را با تهدیدات مكرر ادامه دهد كشورش برای دفاع از خود توان موشكی خود را به مراتب قوی تر خواهد كرد.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته