پنجشنبه 1 فروردين 1398

Thursday 21 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/دیدار نماینده سازمان ملل با گلبدین حکمت‌یار

دیدار نماینده سازمان ملل با گلبدین حکمت‌یار

 چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396    11:35    سرویس آسیا

اختصاصی اینترنشنال-سرویس آسیا/ دامیچی یاماموتو فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان، با گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی دیدار و به ضرورت احترام به ارزش‌های حقوق بشر به شمول حقوق زنان،‌ آزادی بیان تاکید کرده است.
به گزارش اینترنشنال به نقل از روزنامه 8 صبح، هیئت سازمان ملل متحد در افغانستان، یوناما، با اعلام این خبر گفته آقای یاماموتو در این دیدار که روز سه‌شنبه انجام شد، احترام به ارزش‌های حقوق بشری را برای تامین ثبات در افغانستان یک ضرورت خوانده است.
یوناما می‌افزاید که دیدار میان تدامیچی یاماموتو و رهبر حزب اسلامی به عنوان بخشی از حمایت سازمان ملل از تلاش‌های دولت افغانستان برای دخیل ساختن تمامی گروه‌ها و کسانی که علاقه‌مند به تامین صلح عادلانه و ثبات در افغانستان هستند، صورت گرفته است.
تدامیچی یاماموتو از اجرای موافقت‌نامه صلح میان دولت و حزب اسلامی استقبال کرده و اجرای آن را به عنوان یک گام مهم در بازگشت صلح‌آمیز حکمتیار به کابل عنوان کرده است.
سازمان ملل متحد از بازگشت گلبدین حکمتیار بر اساس موافقت‌نامه صلح و پیوستن نیروهای مسلح این حزب اعلام حمایت کرده و می‌گوید که همه‌ی گروه‌ها در جامعه باید از حقوق یک‌سان برخوردار باشند.
سازمان ملل متحد سال گذشته نام گلبدین حکمتیار را از فهرست سیاه خود حذف کرد.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته