جمعه 3 اسفند 1397

Friday 22 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/پرده برداری از راز ارتباط ۲۵ ساله اعراب با اسرائیل

پرده برداری از راز ارتباط ۲۵ ساله اعراب با اسرائیل

 سه شنبه, 23 بهمن 1397    16:53    سرویس آسیا

اینترنشنال_سرویس آسیا/ رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان راز ۲۵ سال روابط بین عربستان و تعدادی از کشورهای خلیج فارس با اسرائیل را برملا کرد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از روزنامه میدل ایست مونیتور نوشت، باراک رابید، روزنامه‌نگار اسرائیلی با ترکی الفیصل، رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان و ۲۰ تن دیگر از مسؤولان بارز کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس که از روابط اسرائیل در منطقه خلیج فارس آگاه هستند، مصاحبه کرده و شبکه ۱۳ اسرائیل اعلام کرد، بسیاری از مسئولان گفت‌وگو جلوی دوربین را رد کردند.

این روزنامه‌نگار تاکید کرد، الفیصل با رسانه‌های اسرائیل بارها گفت‌وگو و موافقت کرده که در برنامه "اسرار الخلیج" حضور یابد برنامه‌ای که روابط اسرائیل با عربستان، بحرین و قطر را آشکار می‌کند.

تلویزیون اسرائیل دو دقیقه از این مصاحبه را پخش کرد و قرار است این مصاحبه در قسمت‌هایی پخش شود، الفیصل در این مصاحبه به موضع اسرائیلی فلسطینی اشاره کرده و به جای استفاده از اصطلاح "درگیری عربی اسرائیلی" همانگونه که برخی کشورهای عربی از آن استفاده می‌کنند و در طرح صلح عربی که عربستان تدوین کرده نیز به آن اشاره شده است، از اصطلاح "مساله فلسطین یا حل درگیری" استفاده کرد.

رابید افزود، اکثر اسرائیلی‌ها از این روابط که توسط وزارت خارجه و موساد مدیریت می‌شوند، اطلاعات زیادی ندارند.

ترکی الفیصل در حمله اسرائیل به غزه در سال ۲۰۱۴ گفته بود، او از اسرائیلی‌ها در خانه‌اش استقبال می‌کند. این نخستین بار نیست که الفیصل این مطلب را بیان می‌کند چرا که او در یادداشتی به روزنامه عبری هم به اسرائیلی‌ها گفته بود: در خانه‌ام در ریاض از شما استقبال می‌کنم.
منبع: تابناک

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته