جمعه 3 اسفند 1397

Friday 22 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/کشتی جنگی فرانسوی به هند رسید

کشتی جنگی فرانسوی به هند رسید

 سه شنبه, 09 بهمن 1397    09:38    سرویس آسیا

اینترنشنال_سرویس آسیا/ فرانسه با اعزام ناو هواپیما بر به اقیانوس هند و کمک لجستیکی به دهلی نو در صدد کمک به هند برای مقابله با نفوذ روزافزون چین در این منطقه است .
به گزارش اینترنشنال به نقل از اسپوتنیک، پس از گذشت یک سال از امضای توافقنامه لجستیکی میان هند و فرانسه، یک کشتی جنگی فرانسه روز یکشنبه در بندربمبئی پهلو گرفت.
سفیر فرانسه اعلام کرد پاریس یک بازیگر مهم در منطقه اقیانوس هند محسوب می شود و در این منطقه دهلی نو با یک چالش افزایش حضور نظامی چین روبرو است.
هند و فرانسه در ماه مارس سال 2018 توافق حمایت لجستیکی را امضا کردند. هدف از این توافقنامه تسهیل پشتیبانی،تامین خدمات بین نیروهای مسلح دو کشور ،برگزاری رزمایش ها و آموزش های مشترک، کمک های بشردوستانه و تلاش های امدادی می باشد.
هند دارای یک قرارداد لجستیکی مشابه با آمریکا است . این قرارداد در سال 2016 پس از یک دهه مذاکره میان دو کشور امضا شد اما دهلی نو پس از گذشت دو سال این توافقنامه را اجرایی کرد.
الکساندر زیگلر سفیر فرانسه در هند گفت:کشتی جنگی نیروی دریایی فرانسه به نام 'اف ان اس کاساراد' در بندر بمبئی پهلو گرفت. این توافقنامه برای نخستین بار پس از امضای آن در طول سفر امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه به هند در ماه مارس سال 2018 اجرایی می شود.
کشتی جنگی فرانسه قرار است پس از توقف در هند ، به عملیات مبارزه با دزدان دریایی در آتلانتا بپیوندد.
سفیر فرانسه افزود:نیروهای نظامی فرانسه برای مدت طولانی از عملیات های مقابله با دزدان دریایی در آتلانتا حمایت کرده اند.
چین اخیرا اعلام کرد که برای گسترش توان دریایی و هوایی خود، نیروهای زمینی خود را کاهش می دهد.
برهما چلانی یک کارشناس در مرکز تحقیقات سیاسی گفت:این تغییر، یک رویکرد نظامی تهاجمی تر از نوعی که در دریای جنوب چین وجود دارد را نشان می دهد. این اقدام همچنین می تواند هند را مجبور کند تا از آمادگی خود برای تهدیدات زمینی بکاهد و منابع بیشتری را برای ارتقاء توانایی های نیروی دریایی، هوایی، موشک و جنگ نامتقارن به کار گیرد.
هند معتقد است که کشور فرانسه دارای منافع بزرگی در منطقه اقیانوس هند است. فرانسه دارای جزایر مختلفی در این منطقه است که حدود 1.9 میلیون نفر از شهروندان فرانسوی در آنها زندگی می کنند. همچنین حوزه اقتصادی فرانسه که شامل یک منطقه وسیع 9.1 میلیون کیلومتر مربع می شود در این منطقه قرار دارد.
سال گذشته فرانسه اعلام کرد که با اقدامات چین برای تحت تاثیر قرار دادن آزادی کشتیرانی مقابله خواهد کرد و قصد دارد در سال 2019 یک ناو هواپیمابر را به اقیانوس هند اعزام کند.
همچنین دهلی نو، فرانسه را به دلیل پایگاه های نظامی این کشور در جیبوتی، ابوظبی و جزایر ریونیون، یک همکار راهبردی در اقیانوس هند محسوب می کند.
به اعتقاد بسیاری از مقامات هندی،پشتیبانی طولانی مدت سیاسی فرانسه از دهلی نو این کشور را یک شریک ایده آل برای هند در امور مشترک منطقه تبدیل کرده است.
فرانسه در مواقع ضروری نیاز هند به تجهیزات نظامی را تامین کرده بلکه این کشور نقش مهمی در خارج کردن هند از انزوای جهانی پس از آزمایش های هسته ای دهلی نو در سال 1998 ایفا کرده است.
مقامات هندی همچنین به دنبال ورود نیروی دریایی فرانسه به رزمایش های دریایی مشترک با آمریکا، ژاپن و استرالیا می باشد.
موضع قوی پاریس در اقیانوس آرام یک فرصت استراتژیک برای دهلی نو را ایجاد می کند. فرانسه در سال 2016 پیشنهاد هماهنگی میان نیروهای دریایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای انجام عملیات های کشتیرانی آزاد در دریای جنوب چین را مطرح کرد.
نیروی دریایی فرانسه از سال 2015 به طور منظم در این منطقه حضور داشته است.
نیروی دریایی هند مصمم است که با افزایش توان عملیاتی خود منطقه اقیانوس هند را به عنوان سومین اقیانوس بزرگ جهان را تحت کنترل خود داشته باشد.
این منطقه به دلیل عبور دو سوم نفت و نیمی از محموله های باری جهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .
هند این منطقه را به عنوان حیاط خلوت خود می داند و می خواهد به عنوان تنها ارائه دهنده امنیتی ارشد در این منطقه به رسمیت شناخته شود.
منبع: ایرنا

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته