سه شنبه 6 فروردين 1398

Tuesday 26 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/لغو دیدار وزرای خارجه هند و پاکستان

لغو دیدار وزرای خارجه هند و پاکستان

 شنبه, 31 شهریور 1397    16:03    سرویس آسیا

اینترنشنال_سرویس آسیا/ هند به صورت یک‌جانبه دیدار وزیر امور خارجه این کشور با همتای پاکستانی که قرار بود در حاشیه اجلاس شورای امنیت سازمان ملل انجام شود را رد کرد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از جیو، هند به صورت یکجانبه دیدار «سوشما سوراج» وزیر امور خارجه این کشور با «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان را که قرار بود در حاشیه اجلاس شورای امنیت سازمان ملل متحد انجام شود را لغو کرد.

«راویش کمار» سخنگوی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد با توجه به پشت پرده نامه نگاری عمران خان، هند دیدار وزراء خارجه دو کشور لغو شده است.

وی افزود: کشته شدن 3 پلیس هندی در کشمیر و چاپ عکس برهان وانی از جنگجویان جدایی‌طلب عضو حزب المجاهدین روی تمبرهای کشمیر از دیگر دلایل لغو دیدار با وزیر امور خارجه پاکستان است.

شاه محمود قریشی در واکنش به این موضوع ضمن ابراز تاسف و ناراحتی از لغو دیدار با همتای هندی خود گفت: پاکستان خواهان منطقه ای بهتر است اما ظاهرا هند اهداف دیگری دارد.

وی با اشاره به پیش قدم شدن پاکستان در از سرگیری مذاکرات دوجانبه گفت: اگر هند خواهان از سرگیری مذاکرات صلح نیست ما هم عجله ای برای این کار نداریم.

عمران خان نخست وزیر پاکستان در نامه‌ای به همتای هندی خود، بر از سرگیری مذاکرات و دیدار وزراء خارجه دو کشور در حاشیه اجلاس سازمان ملل متحد تاکید کرده بود اما روز گذشته هند که این پیشنهاد را پذیرفته بود به صورت یکجانبه این دیدار را لغو کرد.

«محمد فیصل» سخنگوی وزرات امور خارجه پاکستان اعلام کرد: هند یک فرصت خوب برای مذاکره و حل اختلافات از طریق گفت و گو را از دست داد.

وی اتهامات هند در زمینه دست داشتن پاکستان در کشته شدن نیروهای امنیتی و پلیس در کشمیر را رد کرد.

فیصل افزود: رفتار هند در زمینه مذاکرات دو جانبه مأیوس کننده است و لغو دیدار از پیش تعیین شده وزرای خارجه در 24 ساعت قبل از انجام این ملاقات غیر قابل پذیرش است.

یکی از محورهای سخنرانی شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در شورای امنیت سازمان ملل متحد موضوع ظلم و ستم به مردم کشمیر است که این موضوع نیز موجب نارضایتی هند شده است.

منبع: فارس

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته