دوشنبه 29 بهمن 1397

Monday 18 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/سازمان جهانی بهداشت: علائم مسمومیت شیمیایی در ۵۰۰ نفر از آسیب‌دیدگان دوما مشاهده شده است

سازمان جهانی بهداشت: علائم مسمومیت شیمیایی در ۵۰۰ نفر از آسیب‌دیدگان دوما مشاهده شده است

 چهارشنبه, 22 فروردين 1397    21:44    سرویس آسیا

اینترنشنال_سرویس آسیا/ بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت، علائم مشاهده ‌شده در ۵۰۰ نفر از آسیب‌دیدگانی که پس از حمله به شهر دوما در شرق دمشق مورد درمان قرار گرفته‌اند، استفاده از مواد شیمیایی سمی در این حمله را تأیید می‌کند.

به گزارش اینترنشنال بهنقل، بر اساس اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، در پی این حمله بیش از ۷۰ نفر که به هنگام حملات در زیرزمین خانه‌های خود پناه گرفته بودند، جان خود را از دست داده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت با استناد به گزارش‌های پزشکان حاضر در صحنه بیانیه‌ای انتشار داده است.

این نهاد سازمان ملل متحد در بیانیه خود از جمله آورده است: «به طور خاص التهاب شدید بافت‌های مخاطی، نارسایی تنفسی و اختلال در سیستم اعصاب مرکزی در کسانی که در معرض این حملات قرار گرفته‌اند مشاهده می‌شود.»

سازمان جهانی بهداشت ضمن محکوم کردن این حمله احتمالی با سلاح‌های شیمیایی، خواستار حضور بلامانع کارشناسان و نیروهای امداد به منطقه شده تا به آسیب‌دیدگان یاری رسانند و پیامدهای احتمالی را مورد بررسی قرار دهند.

بر اساس اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، در پی این حمله بیش از ۷۰ نفر که به هنگام حملات در زیرزمین خانه‌های خود پناه گرفته بودند، جان خود را از دست داده‌اند.

این نهاد سازمان ملل می‌افزاید که ۴۳ نفر از قربانیان در اثر یک ماده به‌شدت سمی جان باخته‌اند.
منبع: دویچه وله

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته