پنجشنبه 1 فروردين 1398

Thursday 21 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/آغاز به کار سامانه S-300 روسی در ایران

آغاز به کار سامانه S-300 روسی در ایران

 پنج شنبه, 17 اسفند 1396    10:10    سرویس آسیا

اینترنشنال-سرویس آسیا/ به گزارش بلومبرگ ، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که سامانه های پدافند موشکی S300 که ایران از روسیه خریداری کرده، پس از استقرار اکنون عملیاتی شده است.

آژانس اطلاعات دفاعی پنتاگون گزارش داد که ایران پس از دریافت، استقرار و آزمایش سامانه های S300، اکنون آنها را عملیاتی کرده و این مسئله مقامات امنیتی آمریکایی و اسرائیلی را به شدت نگران کرده است.

سرهنگ «رابرت اشلی» رئیس این آژانس طی گزارشی در کمیته خدمات مسلح مجلس سنای آمریکا گفت: «(پس از عملیاتی شدن S300) اکنون ایران از توانایی سامانه موشکی زمین به هوا با قابلیت جابجایی سریع و برد بلند برخوردار است.»

مقامات اسرائیلی و آمریکا معتقدند که این سامانه ها توانمندی های ایران را به نسل جدید ارتقا می دهد. استقرار و عملیاتی شدن سامانه های S300 نشان دهنده اهمیت و ارزش تحویل دادن جنگنده های F35 آمریکایی به اسرائیل است.

اشلی تاکید کرد که عملیاتی شدن S300 نشان داد که ایران به ارتقای توانمندی های تسلیحاتی متعارف برای بازداشتن رقبا، دفاع از سرزمین و کنترل معابر نفوذ مانند تنگه هرمز در زمان وقوع درگیری نظامی ادامه می دهد.

وی همچنین به افزایش توان موشکی ایران اعتراف کرد و گفت: «ایران به منظور افزایش اثربخشی سامانه های موشکی خود همچنان بُرد، کشندگی و دقت موشک های خود را ارتقاء می دهد. تهران احتمالاً معتقد است که انجام این کار ارزش بازداری و عملیاتی این سامانه ها را بالا می برد.»

منبع: بلومبرگ
ترجمه: پایش امریکا

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته