جمعه 28 دي 1397

Friday 18 January 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/ترکیه در آستانۀ قطع کامل روابط با ایالات متحده قرار دارد

ترکیه در آستانۀ قطع کامل روابط با ایالات متحده قرار دارد

 دوشنبه, 23 بهمن 1396    17:54    سرویس آسیا

اینترنشنال_سرویس آسیا/ چاوش اوغلو گفت آنکارا و واشنگتن به مرز قطع کامل روابط رسیده اند و هشدار داد که اگر این روابط ترمیم نشوند به کلی قطع خواهند شد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از حریت، مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجۀ ترکیه گفت روابط ترکیه با ایالات متحده را، که به خاطر حمایت ایالات متحده از گروه کرد یگان های مدافع سوریه (YPG) به تیرگی گراییده است، در آستانۀ قطع کامل قرار گرفته است.

چاوش اوغلو گفت: «روابط با ایالات متحده به نقطۀ حساسی رسیده است. یا این روابط را ترمیم می کنیم یا به کلی قطع می کنیم. ما اقدامات عملی از آمریکایی ها می خواهیم. اعتماد از دست رفته باید دوباره بازسازی شود. علت از دست رفتن این اعتماد ایالات متحده است.»

وی ایالات متجحده را متهم کرد که از گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به عنوان بهانه ای برای همکاری با YPG استفاده می کند. حمایت آمریکا از این گروه همواره موجب نارضایتی و اعتراض مقامات ترکیه بوده است.

در همین حال معاون نخست وزیر ترکیه نیز اعلام کرده است در صورت تداوم حمایت آمریکا از YPG، احتما دارد کشورش اجازۀ استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک را از آمریکا بگیرد.
منبع: کردپرس

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته