پنجشنبه 1 فروردين 1398

Thursday 21 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/حمایت قطر از حملۀ ارتش ترکیه به منطقه کردنشین عفرین

حمایت قطر از حملۀ ارتش ترکیه به منطقه کردنشین عفرین

 سه شنبه, 03 بهمن 1396    21:37    سرویس آسیا

اینترنشنال_ سرویس آسیا/ قطر از عملیات "شاخه زیتون" ترکیه در عفرین سوریه که علیه پ.ی.د و پ.ک.ک و نیز داعش در پی حملات تروریستی متعدد آنها برای دفاع از امنیت ملی و تامین امنیت مرزهایش آغاز شده، حمایت کرد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از ایسنا، لولوة الخاطر، سخنگوی وزارت خارجه قطر در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی قطر (قنا) ضمن حمایت از عملیات "شاخه زیتون" که نیروهای ترکیه‌ای علیه پ.ی.د (کردهای تحت رهبری حزب اتحاد دموکراتیک) در منطقه عفرین سوریه آغاز کرده‌اند، اظهار داشت: عملیات شاخه زیتون نیروهای ترکیه‌ای با توجه به نگرانی‌های مشروع این کشور نسبت به امنیت ملی، امنیت مرزها و نیز حمایت از تمامیت ارضی سوریه در برابر خطر تقسیم آغاز شد.

الخاطر گفت: علاوه بر اینها عملیات شاخه زیتون با توجه به حملات تروریستی متعددی که به خاک ترکیه انجام می‌شود، آغاز شده آنکارا برخی از این حملات را به گروه‌های نظامی فعال در مرزهای مشترک ترکیه-سوریه مربوط دانسته که داعش و عملیات مبارزه با آن نقش اساسی در ایجاد آنها داشته است.

سخنگوی وزارت خارجه قطر افزود: دوحه از تلاش‌های آنکارا در حفظ امنیت خود و حق کشورها در دفاع از امنیت ملی‌شان کاملا حمایت می‌کند.
پیش از این نیز خبر حمایت قطر از تهاجم نظامی ترکیه به عفرین منتشر شده بود. قطر از حمله نظامی ترکیه به شبه نظامیان کرد در سوریه حمایت کرده و از آن به عنوان یاری‌رسانی برای دفاع از "امنیت ملی" یکی از نزدیکترین متحدانش سخن گفته است.

الخاطر با تاکید بر اینکه دوحه به تلاش ترکیه برای حفظ جان شهروندان و تمامیت ارضی خود اطمینان کامل دارد، گفت: ترکیه به عنوان عضو اصلی در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) عامل ثبات و توازن در منطقه است.

این مسؤول وزارت خارجه ترکیه افزود: جنگ علیه داعش در آستانه پایان است به همین دلیل همه طرف‌هایی که در بحران سوریه فعالیت دارند، باید تلاش کنند به راه‌حل‌هایی دائمی دست یابند.

وی ادامه داد: در این راه‌حل‌ها باید مسائلی چون تحقق عدالت برای مردم سوریه، محاکمه تمامی مجرمان، تحقق منافع و رفع نگرانی‌های تمامی عاملان موثر و متاثر در این بحران مدنظر قرار گیرند.
منبع: ایسنا

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته