چهارشنبه 21 آذر 1397

Wednesday 12 December 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/رسانه های چینی، هند را به دلیل قطع کمک های آمریکا به پاکستان سرزنش کردند

رسانه های چینی، هند را به دلیل قطع کمک های آمریکا به پاکستان سرزنش کردند

 پنج شنبه, 21 دی 1396    14:12    سرویس آسیا

 سرویس آسیا/ به گزارش اینترنشنال به نقل از از مجله 'اکونومیست'، رسانه های دولتی چین، هند را در تصمیم اخیر 'دونالد ترامپ' مبنی بر قطع کمک های مالی به پاکستان به دلیل به حمایت از گروه های تروریستی، دخیل دانسته و این کشور را سرزنش کردند.
 روزنامه های دولتی چین از جمله گلوبال تایمز می گویند سیاست خارجی هند بر تامین منافع این کشور از طریق رویارویی و ایجاد اختلاف بین کشورهای دیگر بنیان نهاده شده است.
سرمقاله گلوبال تایمز از دهلی نو خواسته است دیدگاه ها و تفکر استراتژیک خود را به منظور کسب منافع بیشتر سایر ملت ها به ویژه همسایگان تغییر دهد.
با توجه به این سناریو ژئوپولیتیکی، به نظر می رسد اسلام آباد باید بیشتر به چین و روسیه نزدیک شود، بانک مرکزی پاکستان اخیرا اعلام کرده است یوان در تجارت دوجانبه و سرمایه گذاری با چین، جایگزین دلار آمریکا خواهد شد.
وزارت امور خارجه آمریکا به طور رسمی کمک های امنیتی خود به پاکستان که به گفته یکی از مقامات افزون بر 255 میلیون دلار است را به حالت تعلیق در آورده و اعلام کرد این کمک ها زمانی پرداخت می شود که اسلام آباد علیه طالبان افغانستان و شبکه حقانی اقدام کند.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در نخستین اظهارات توییتری خود در سال 2018، با متهم کردن پاکستان به پناه دادن به افراطیون خشونت طلب و دروغگو، تهدید کرد کمک های خارجی به اسلام آباد را قطع می کند.
وی در نخستین توییت خود سال جدید میلادی نوشت: آمریکا از روی بی فکری، ظرف 15 سال گذشته بیش از 33 میلیارد دلار در قالب کمک در اختیار پاکستان قرار داده و آنها با احمق پنداشتن رهبران ایالات متحده، هیچ چیز جز دروغ و فریب تحویل نداده اند آنها با اندکی کمک، پناهگاه در اختیار تروریست هایی که آمریکایی ها در افغانستان شکار می کنند، قرار می دهند.
نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل نیز اعلام کرد: کاخ سفید همه حمایت‌های مالی خود را به پاکستان متوقف می‌کند زیرا دولت اسلام‌آباد از گروه‌های تروریستی علیه افغانستان حمایت و میزبانی می‌کند.
بانک مرکزی پاکستان به دنبال تهدیدهای آمریکا اعلام کرد که از این پس یوان مانند ارزهای دیگر مانند دلار، یورو و ین ژاپن می تواند در مبادلات تجاری مورد استفاده قرار گیرد.
منبع: ایرنا

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته