چهارشنبه 21 آذر 1397

Wednesday 12 December 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/رئيس هيئت مذاكره كننده کره شمالی: بمب هسته‌ای ما به سوی برادرانمان در کره جنوبی نشانه نرفته است

رئيس هيئت مذاكره كننده کره شمالی: بمب هسته‌ای ما به سوی برادرانمان در کره جنوبی نشانه نرفته است

 سه شنبه, 19 دی 1396    23:26    سرویس آسیا

اختصاصي اينترنشنال-سرويس آسيا/ کره شمالی پس از نخستین مذاکرات خود در بیش از دو سال گذشته با كره جنوبي گفت که در مورد سلاح های هسته ای خود با سئول مذاکره نخواهد کرد؛ زیرا تسلیحات آنها فقط ایالات متحده و نه برادران خود در کره جنوبی را هدف قرارداده است.
به گزارش اينترنشنال به نقل از رويترز، پس از 11 ساعت مذاکرات در یک بیانیه مشترک، کره شمالی قول داده است که یک هیئت بزرگ را برای برگزاری المپیک زمستانی Pyeongchang در کره جنوبی ارسال کند اما بعد از اینکه سئول مذاکراتي را برای خلع سلاح هسته اي شبه جزیره کره پیشنهاد داد، پيونگ يانگ شديداً با اين درخواست مخالفت كرد.
مقامات هر دو طرف گفتند که مجددا برای حل و فصل مشکلات و جلوگیری از درگیری های تصادفی با یکدیگر ملاقات کنند.
در میان تنش های شدید برنامه کره شمالی برای توسعه موشک های هسته ای که قادر به رسيدن به ایالات متحده هستند، پیونگ یانگ گفت که خلع سلاح نمی تواند بخشی از اين مذاكرات باشد.
ری سون گوون رئيس هيئت مذاكره كننده پيونگ يانگ گفت: «تمام سلاح های ما، از جمله بمب اتمی، بمب های هیدروژني و موشک های بالستیک تنها ایالات متحده، و نه برادران ما در سئول و نه چین و روسیه، را هدف قرار داده اند.
ري در سخنان خود خاطرنشان كرد كه :«این مسئله بین کره شمالی و جنوبی نیست، و بروز این مسئله منجر به پیامدهای منفی می شود و تمام موفقیت های امروز را به هیچ تبدیل می کند .»
رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، در سال گذشته تهدید و توهین را بين خود مبادله کرده اند و اين باعث ترس، از بروز جنگ جدیدی در شبه جزیره كره شده است.
سخنگوی شورای امنیت ملی در کاخ سفید گفت که: «شرکت کره شمالی در بازی های المپیک فرصتي برای نظام پيونگ يانگ، برای دیدن ارزش پایان دادن به انزوای بین المللی خود از طریق خلع سلاح هسته ای ، فراهم خواهد كرد.»
اما کاخ سفید هيچ گونه اظهار نظري درباره اينكه ایالات متحده تنها هدف ممکن برای سلاح های هسته ای کره شمالی است نكرد.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته