يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/وزیر امور خارجه عربستان سعودی: به محض حل منازعه فلسطین، کشورهای عربی اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند

وزیر امور خارجه عربستان سعودی: به محض حل منازعه فلسطین، کشورهای عربی اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند

 شنبه, 16 دی 1396    17:27    سرویس آسیا

سرویس آسیا / به گزارش اینترنشنال به نقل از پایگاه خبری «قدس الإخباریة»، وزیر خارجه عربستان سعودی تاکید کرد که پس از حل و فصل نهایی منازعه فلسطینی - اسرائیلی، کشورهای عربی، رژیم صهیونیستی را به رسمیت خواهند شناخت.
«عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی، اظهار داشت که به محض دستیابی به یک راهکار دایمی برای منازعه اسرائیلی - فلسطینی، کلیه کشورهای عربی و اسلامی، اسرائیل را به رسمیت خواهند شناخت.
پایگاه خبری «قدس الإخباریة» با انتشار این خبر نوشت: وزیر خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با یکی از شبکه‌های تلویزیونی فرانسه گفت: طی یک کنفرانس در بحرین، 55 کشور عربی و اسلامی این تصمیم را اتخاذ کردند.
وی درباره اقدام مشترک علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: منافع مشترکی میان عربستان و اسرائیل است اما به دلیل عدم وجود روابط دوجانبه نمی‌توان از محور آمریکایی- سعودی- مصری و اسرائیلی در مقابل ایران سخن گفت.
الجبیر تاکید کرد که ریاض با اقدام «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل مخالفت کرد زیرا این اقدام با اصل عدم مشخص بودن جایگاه این شهر پیش از دستیابی به توافق دایمی در تباین بود. قدس شرقی باید پایتخت کشور فلسطین باشد و راهکار دو دولتی بهترین راهکار موجود برای حل منازعه فلسطینی - اسرائیل به شمار می‌رود.
منبع: فارس

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته