يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/ایران، موضوع جلسه اضطراری شورای امنیت

ایران، موضوع جلسه اضطراری شورای امنیت

 جمعه, 15 دی 1396    13:19    سرویس آسیا

 اختصاصي اينترنشنال-سرويس آسیا/ سرگئی رويابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه گفت که  جلسه اضطراری شورای امنیت که قرار است جمعه شب برای بحث در مورد وضعیت در ایران تشكيل شود، نمایانگر  دخالت مستقیم در حاکمیت تهران است.

به گزارش راشاتودی، به دنبال درخواست مقامات آمریکا برای برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت پیرامون ناآرامی های اخیر در ایران، سازمان ملل متحد اعلام کرد که شورای امنیت این سازمان روز جمعه برای بحث و گفتگو پیرامون وضعیت کنونی در خاورمیانه تشکیل جلسه خواهد داد.
گفتنی است که روز سه شنبه، «نیکی هیلی» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل خواستار برگزاری نشستهای فوری شورای امنیت و شورای حقوق بشر برای پشتیبانی از ناآرامی‌ها در ایران شد.

در پاسخ به این وضعیت، به گزارش اينترنشنال به نقل از العربيه، ریابکوف با اشاره به اينكه امريكا از تمام ابزارهاي خود براي مقابله با دولتهايي كه مخالف سياست هاي واشنگتن باشند استفاده مي كند، گفت که ادعاهای ایران درباره نقش بیرونی در تحریک این اعتراضات، واقعيت دارد.
برخي دیپلمات ها روز پنجشنبه گفته بودند که ایالات متحده خواستار تشكيل جلسه اضطراری شورای امنیت در مورد ایران شده است.

نيكي هيلي هم اوایل هفته گفته بود كه کشورش به دنبال برگزاري نشست های اضطراری درباره ایران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک و در شورای حقوق بشر در ژنو است.


هیلی در یک کنفرانس خبری مدعی شده بود: «سازمان ملل باید نسبت به تحولات کنونی در ایران بطور علنی اعتراض کند. در روزهای آینده، ما خواستار برگزاری یک نشست فوق العاده در نیویورک و همچنین در شورای حقوق بشر در ژنو خواهیم شد. ما نباید ساکت بمانیم. مردم ایران برای آزادی فریاد می کشند»
این در حالی است که نماینده ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به ادعاهای واهی مقامات آمریکا، آنها را به مداخله در امور داخلی کشور و تشویق آشوبگران به تغییر رژیم متهم کرد.


telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته