دوشنبه 19 آذر 1397

Monday 10 December 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/احتمال درگیری نظامی ایران با آمریکا و متحدانش در سال 2018

احتمال درگیری نظامی ایران با آمریکا و متحدانش در سال 2018

 شنبه, 25 آذر 1396    16:01    سرویس آسیا

اینترنشنال- سرویس آسیا/ گزارش منتشر شده از سوی «مرکز اقدامات پیشگیرانه» که زیر نظر «شورای روابط خارجی» ایالات متحده کار می کند، نسبت به رویارویی نظامی ایالات متحده و شرکای منطقه ایش با ایران به عنوان یک نگرانی بین المللی هشدار داد.

الشرق الاوسط اشاره می کند هشدار این گزارش درباره «رویارویی نظامی میان ایران و ایالات متحده یا یکی از متحدانش بر سر مداخله ایران در منازعات منطقه ای و حمایت آن از گروه های شبه نظامی متحد، همچون حوثی های یمن و حزب الله لبنان» است.

بر اساس این گزارش که بر پایه نظرات 436 مقام دولتی و کارشناس سیاست خارجی نوشته شده، خطر تشدید درگیری ها میان اسرائیل و حزب الله، و اافزایش خشونت ها و بی ثباتی سیاسی در منطقه «ساحل» آفریقا در میان هشت خطر احتمالی جدید سال آینده قرار دارند.

از برنامه موشکی و هسته ایران تا رقابت بر سر نفوذ در سوریه و عراق و حمایت از گروه های مسلح در یمن، لبنان و فلسطین به عنوان مهم ترین مسائلی که می توانند جرقه درگیری میان ایران و آمریکا را بزنند یاد شده است.

درگیری نظامی ایالات متحده و کره شمالی، و کره شمالی و همسایگان این کشور هم احتمال دیگری است که برای سال آینده میلادی در نظر گرفته شده است.

پائول استارس، مدیر مرکز اقدامات پیشگیرانه، از دو مورد اخیر به عنوان آماده ترین بحران ها برای انفجار خبر داد.

او اشاره می کند در حالی که نظرسنجی سال گذشته به «بحران شدید در [مسئله] کره شمالی» به عنوان یکی از خطرات اصلی اشار داشت، اما جنگ داخلی سوریه مهم ترین موضوع برای دنبال کردن دانسته شده بود. آن چه در سال جدید تازگی دارد نگرانی های جدی درباره درگیری نظامی مستقیم میان کره شمالی و ایالات متحده است که می تواند به نخستین تبادل آتش هسته ای در تاریخ منجر شود.

منبع: پارسینه

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته