دوشنبه 19 آذر 1397

Monday 10 December 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/حمله موشکی به ابوظبی؛ ادعای حوثی‌ها و تکذیب امارات

حمله موشکی به ابوظبی؛ ادعای حوثی‌ها و تکذیب امارات

 یکشنبه, 12 آذر 1396    14:57    سرویس آسیا

اختصاصی اینترنشنال-سرویس آسیا/ خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه های حامی گروه انصارالله یمن گزارش داد که حوثی ها یک موشک کروز هدایت شونده را به سمت راکتور هسته ای ابوظبی شلیک کرده اند. امارات این ادعا را رد کرد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از آر. تی عربی، شبکه المسیره و خبرگزاری السبأ که متعلق به نیروهای حوثی است این خبر را بدون ارائه هیچ گونه مدرکی اعلام کرده اند.

نیروگاه براکه واقع در ۵۳ کیلومتری غرب شهر الرویس یکی از نیروگاه‌های کشور امارات و اولین نیروگاه هسته‌ای این کشور با ظرفیت تولید ۵۶۰۰ مگاوات شامل ۴ رآکتور ۱۴۰۰ مگاواتی مدل APR-۱۴۰۰ طراحی شرکت برق کره (KEPCO) از نوع رآکتور آب فشرده پیشرفته است.

پیشتر عبدالمالک الحوثی، رهبر «انصار الله» در ماه سپتامبر، امارات متحده عربی را به حملات موشکی تهدید کرد و هشدار داد که امارات متحده عربی «از این پس» تبدیل به یک کشور ناامن خواهد شد.

حوثی ها تا کنون چند حمله موشکی علیه عربستان سعودی را انجام داده اند و ریاض مقامات ایران را متهم کرده است که این گروه را با موشک ها خود تجهیز می کند.

در همین حال یک منبع دولتی در امارات متحده عربی شلیک موشک کروز به تاسیسات اتمی در ابوظبی از سوی یمن را تکذیب کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از ارم‌نیوز، یک منبع دولتی در امارات گزارش‌ها درباره حمله موشکی ارتش یمن (وابسته به انصارالله) به تاسیسات اتمی «براکه» در ابوظبی را رد کرد.

این منبع با رد این حمله موشکی، گفت: «این تبلیغی کاذب برای منحرف کردن توجهات از درگیری‌های جاری در صنعا، پایتخت یمن است.»

از سوی دیگر، نهاد امور بحران امارات در رد حمله موشکی به تاسیسات اتمی براکه، یادآور شد این کشور سامانه پدافند هوایی دارد که می‌تواند با این نوع تهدیدها مقابله کند.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته