دوشنبه 2 مهر 1397

Monday 24 September 2018

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویداد ها/آغاز عملیات ترکیه در ادلب با حمایت هوایی روسیه

آغاز عملیات ترکیه در ادلب با حمایت هوایی روسیه

 شنبه, 15 مهر 1396    16:05    سرویس آسیا

اینترنشانل- سرویس آسیا/ رئیس‌جمهوری ترکیه از آغاز عملیات ارتش کشورش در ادلب سوریه خبر داد و اعلام کرد که ارتش روسیه از این عملیات پشتیبانی هوایی می‌کند.

به گزارش رویترز، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، امروز- شنبه- طی اظهاراتی گفت: ««عملیاتی جدی از امروز در ادلب آغاز شده که ادامه خواهد داشت، چون می‌خواهیم به برادران‌مان در ادلب و برادرانی که به این منطقه رسیده‌اند، کمک کنیم.»

اردوغان با بیان اینکه «چنین قدمی برداشته شده و عملیات در جریان است»، افزود که نیروهای ترکیه هنوز وارد عملیات نشده‌اند و در حال حاضر شبه‌نظامیان مورد حمایت آنکارا درگیر آن هستند.

طبق اعلام اردوغان، روسیه قرار است از این عملیات جدید در ادلب پشتیبانی هوایی کند.

رئیس‌جمهوری ترکیه در ادامه گفت: «ترکیه مردم ادلب را آواره نخواهد کرد و اجازه نمی‌دهد که یک دالان ترور در طول مرزهایش با سوریه شکل بگیرد... ما به برنامه‌های خود پس از عملیات ادلب ادامه خواهیم داد.»

ادلب و نواحی اطراف آن از پایگاه‌های بزرگ گروه‌های معارض مسلح هستند و کنترل این مناطق را در دست قرار گرفته‌اند.

نظامیان ترکیه، سال گذشته وارد شرق ادلب شدند و در عملیات موسوم به «سپر فرات» از گروه شورشی «ارتش آزاد سوریه» در جنگ علیه داعش و کردها حمایت کردند.

همزمان، «لواء المعتصم» از فرماندهان بلندپایه شورشیان سوری اعلام کرده است: «ارتش آزاد سوریه با حمایت نیروهای ترکیه کاملا آماده وارد به این منطقه هستند ولی تا این لحظه چنین کاری صورت نگرفته است.»

رئیس‌جمهوری ترکیه ماه گذشته گفته بود که آنکارا نیروهای خود را به عنوان بخشی از طرح مورد توافق با روسیه، در ماه آگوست برای ایجاد مناطق غیرنظامی در سوریه به استان ادلب اعزام خواهد کرد.

منبع: ایلنا

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته