دوشنبه 2 مهر 1397

Monday 24 September 2018

شما اینجا هستید:خانه/نگاه دیگران/آزمایش‌های موشکی و دست پُر کره شمالی در مذاکره با آمریکا

آزمایش‌های موشکی و دست پُر کره شمالی در مذاکره با آمریکا

نویسنده :  پنج شنبه, 09 شهریور 1396    21:01    سرویس نگاه از بیرون

اختصاصی اینترنشنال-سرویس نگاه دیگران/ مجله آتلانتیک در گزارشی در خصوص آزمایش های بالستیك بین قاره ای کره شمالی ضمن اشاره به افزایش تهدیدهای متقابل پیونگ یانگ و واشنگتن در این زمینه، نسبت به وقوع جنگ هسته ای در شبه جزیره كره هشدار داد .

این مجله در مقاله ی خود، به قلم آنکیت پاندا می نویسد:

پیونگ یانگ اعتماد توکیو به واشنگتن را با هر موشک جدیدی که آزمایش می كند و در زمانی که کره شمالی داده های ارزشمندی از توانایی های خود در این زمینه دریافت می کند را متزلزل می كند.

در حالی که کیم پایگاه های نظامی ایالات متحده در جزیره ی گوام واقع در اقیانوس آرام را به حمله موشكی تهدید كرد، ترامپ در پاسخ به این تهدید گفت که کره شمالی با «آتش و خشم» که جهان هرگز پیش از آن را ندیده بود مواجه خواهد شد و این تهدید را دو بار تكرار نمود.

بحران رو به رشد بین پیونگ یانگ و واشنگتن در شبه جزیره کره، موجب نگرانی برخی کشورها در منطقه، به ویژه ژاپن و کره جنوبی، دو متحد ایالات متحده شده است.

کره شمالی بدون توجه به تهدیدات ایالات متحده و هشدارهای بین المللی از جمله قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، آزمایش های موشکی خود را ادامه می دهد كه چند روز پیش یک موشک جدید میان برد بالستیک که برای حمل کلاهک های هسته ای سنگین طراحی شده بود را آزمایش كرد.

هر تجربه ای که توسط پیونگ یانگ برای آزمایش موشکهای بالستیک انجام شده، یک اقدام تحریک آمیز و غیرقانونی بوده است.

و این نخستین بار نیست که موشک های کره شمالی به حریم هوایی ژاپن نفوذ کرده اند. در واقع، پیونگ یانگ در سال های 1998، 2009، 2012 و 2016 موشک های خود را در سراسر فضای هوایی ژاپن مورد آزمایش قرار داده است.

اما آخرین مورد آزمایش شده این موشك ها كه برای حمل کلاهک های هسته ای سنگین طراحی شده است، امنیت منطقه را تهدید و اعتماد هم پیمانان ایالات متحده در منطقه را تضعیف خواهد كرد.

در اخر این مجله این گونه نتیجه گیری می كند كه با این حال، این آزمایش ها به هدف مهم استراتژیک کره شمالی برای بهبود موقعیت خود ارتباط دارند تا در صورتی که این بحران در حال گسترش به میز مذاکره با ایالات متحده کشیده شد، پیونگ یانگ دست بالاتری را نسبت به واشنگتن داشته باشد.

منبع: الجزیره

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته