دوشنبه 29 بهمن 1397

Monday 18 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/نگاه دیگران/ابوظبی، پایگاه جدید مزدورهای امنیتیِ بلک‌واتر

ابوظبی، پایگاه جدید مزدورهای امنیتیِ بلک‌واتر

نویسنده :  سه شنبه, 24 بهمن 1396    10:33    سرویس نگاه از بیرون

اختصاصی اینترنشنال-سرویس نگاه دیگران/ دولت آمریکا پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1989، روند خصوصی سازی وظایف عظیمی از خدمات لوجيستيكي و ثانوي ارتش ایالات متحده را آغاز كرد.
جایی که اين فعاليت ها را به شرکت های نظامی خصوصی واگذار كرد، و بلک واتر بزرگترین درامد را از اين اقدام كسب كرد.


این "بازنشستكان و مزدوران" توسط شرکت های نظامی خصوصی به عنوان دستیارها مورد استفاده قرار می گیرند و ماموريت ها و وظايف نطامي مهم به آنها محول مي شود.
نقش این افراد در بحران ها و درگیری هایی که جهان از دهه اول قرن حاضر شاهد آن بوده است، نمايان گرديد. به طوري كه درآمد اين شركت به حدود 200 میلیارد دلار رسیده است.
نام بلاك ووتر در عراق پس از صدام بر سر زبان ها آشكار شد جايي كه به گفته روزنامه لوموند از كشور عراق به عنوان آزمايشگاهي براي نمايش تجربيات خود استفاده كرد.
نام اين شركت پس از انكه اعضاي آن در سپتامبر٢٠٠٧ به افراد غير نظامي در خيابان هاي بغداد شليك كرد و منجر به كشته شدن ١٧ غيرنظامي گرديد، لكه دار شد.
بلک واتر به منظور اصلاح تصویر خود دوباره در سال 2009 تغییر نام داد، و نام اكادمي را برگزيد.


در سال 2010، اریک پرنس، رئیس اين شركت، تصمیم گرفت تا در امارات متحده عربی اقامت كند، و نیرویی برای وليعهد ابوظبی، محمد بن زاید، متشكل از هشتصد جنگجوی خارجی و با هدف سرکوب هر انقلاب داخلی ایجاد کرد.
در پایان سال 2016، اين آکادمی در خاورمیانه حدود 43000 پرسنل داشت، كه دو سوم آنها در عراق و افغانستان تحت فرماندهي پنتاگون مشغول به فعاليت بودند.
ارتش آمریكا هنوز بر تعداد زیادی از این پیمانكاران، با وجود حفظ برخی از كارشناسان امریکایی در این زمینه،متكي است.


دفتر بودجه کنگره ایالات متحده ادعا می کند که هزینه های سازمان هاي خصوصی مشابه هزینه های واحدهای نظامی برای انجام وظایف و عملکرد مشابه است.
در حال حاضر ایالات متحده در افغانستان 26،000 پیمانکار شركت هاي خصوصي نطامي دارد که شامل 9،500 آمریکایی است در مقابل با 11،400 سرباز امريكايي .
لو موند یک نمودار با نقشه ي اين مکان های اكادمي نظامي در سراسر جهان را منتشر کرد.


كه نشان می دهد این شرکت هاي خصوصی نظامی در چهل کشور، از جمله در بسیاری از کشورهای خاورمیانه، شرق آفریقا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی و آسیایی، قرار دارند و آنها 1.8 میلیارد دلار از قراردادهای دولتي درامد كسب كرده اند.

 مترجم: حسن حمزه

منبع: الجزیره

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته