جمعه 15 فروردين 1399

Friday 3 April 2020

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویدادها/چین اولین پایگاه نظامی خارجی خود را افتتاح كرد
سه شنبه, 10 مرداد 1396 13:08

چین اولین پایگاه نظامی خارجی خود را افتتاح كرد

اینترنشنال-سرویس آسیا/ رسانه‌ دولتی چین اعلام کرد: چین روز سه‌شنبه همزمان با نودمین سالگرد تاسیس ارتش این کشور اولین پایگاه نظامی خارجی خود را در جیبوتی به طور رسمی افتتاح کرد.
براساس گزارش «رویترز»، چین از سال گذشته ساخت این پایگاه استراتژیک را در جیبوتی آغاز کرده بود. این پایگاه برای انجام اقداماتی از جمله تامین کشتی‌های نیروی دریایی، حفظ صلح و کمک‌های بشردوستانه برای سواحل یمن و سومالی استفاده خواهد شد.
این پایگاه نخستین پایگاه نظامی نیروی دریایی چین در خارج از این کشور است. این در حالی است که پکن این پایگاه را با عنوان یک مرکز تدارکاتی توصیف می‌کند.
رادیوی دولتی چین گفت که بیش از 300 نفر از جمله «تیان جوگینگ» معاون فرمانده نیروی دریایی چین و وزیر دفاع جیبوتی دراین مراسم شرکت کردند.
طبق این گزارش، این پایگاه چین را قادر به گشت‌زنی بهتر در آب‌های سومالی، یمن و انجام وظایف بشر دوستانه بین‌المللی خود کرده است.
گفتنی است؛ جیبوتی کشوری است واقع در شمال شرق آفریقا، در کنار خلیج عدن و دریای سرخ، بین اریتره و سومالی که دسترسی آسان این کشور به آب‌های بین‌المللی و ارتباط زمینی آن با کشورهای مرکزی قاره آفریقا بر اهمیت راهبردی آن افزوده‌ است.
از طرفی موقعیت جیبوتی در شمال غربی اقیانوس هند موجب نگرانی در هند شده است
منبع: فارس

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته