دوشنبه 23 تير 1399

Monday 13 July 2020

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ/رویدادها/بریتانیا كشتی جنگی به دریای چین جنوبی ارسال خواهد كرد
پنج شنبه, 05 مرداد 1396 15:29

بریتانیا كشتی جنگی به دریای چین جنوبی ارسال خواهد كرد

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ بریتانیا قصد دارد کشتی جنگی به دریای جنوبی چین ارسال کند که احتمالا خشم پکن را به دنبال خواهد داشت.
به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز، وزیر دفاع بریتانیا مایكل فالون روز پنج شنبه گفت كه بریتانیا تا سال آینده قصد دارد یك كشتی جنگی به دریای مورد منازعه چین جنوبی برای اجرای تمرینات آزادی دریا نوردی ارسال نماید و احتمالا این امر با واكنش خشمگین پكن مواجه شود.
او گفت که بریتانیا تمایل دارد حضورش را در این آب ها را پس از آنكه چهار جنگنده بریتانیایی را برای مشاركت در تمرینات مشترک با ژاپن به این منطقه در سال گذشته فرستاد افزایش دهد.
چین ادعا مالكیت قسمت اعظم از این دریا غنی از انرژی را که همسایگان آن نیز ماند برونئی، مالزی، فیلیپین، تایوان و ویتنام نیز ادعا مالكیت بر آن را می کنند را دارد.
فالون به رویترز گفت، "ما امیدواریم که در سال آینده یک کشتی جنگی به این منطقه ارسال کنیم. ما به طور دقیق مكانی را كه قرار است در آن استقرار پیدا كنیم را مشخص نكرده ایم اما ما توسط چین در قبال آزادی دیانوردی در دریای چین جنوبی محدود نخواهیم بود.
"ما از حق آزادی دریانوردی برخورداریم و ما آن را به طور مستمر انجام خواهیم داد."
حضور یک کشتی بریتانیایی در این منطقه به افزایش تنش های منجر خواهد شد که این عمل با واكنش چین برای افزایش شمار نیروی دریایی خود و موضع فزاینده ای آن مواجه خواهد شد.
ساخت ساز چین در جزایر و افزایش امکانات نظامی در دریای چین جنوبی، محکومیت بین المللی را بهمراه داشته است و در این میان چین تلاش دارد تا آزادی حركت در این منطقه را محدود و تسلط استراتژیك خود را در این منطقه افزیش دهد.
این حركت بریتاتیا بر روند روابط بریتانیا و پكن تأثیر جدی خواهد گذاشت و ممكن است منجر به تضعیف تلاش ها برای تقویت آنچه که دو دولت به عنوان "دوران طلایی" در روابط خود بعد از تصمیم بریتانیا مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا نامیده اند؛ شود.
فالون گفت: "ما در ماه اکتبر گذشته، از طریق دریای چین جنوبی جنگنده های خود را به پرواز در آوردیم. ما این حق را هر وقت که در آینده فرصتی برای انجام این کار داشته باشیم، را اعمال می کنیم. هر زمان که کشتی یا هواپیما در منطقه داشته باشیم.
ایالات متحده تخمین می زند پکن بیش از (1300 هکتار) در هفت ویژگی در دریای جنوبی چین طی سه سال گذشته، باند فرودگاه ها، بنادر، انبارهای هواپیما و تجهیزات ارتباطی تأسیس کرده است.
ایالات متحده به منظور مقابله با تجاوز ادراک شده چینی، آزادی های منظم تمرینات ناوبری را انجام داده است که خشم پکن را برانگیخته است.

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته