يكشنبه 27 مرداد 1398

Sunday 18 August 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ/رویدادها/ایتالیا می‌تواند از تمدید مهلت برگزیت جلوگیری کند
یکشنبه, 26 اسفند 1397 17:04

ایتالیا می‌تواند از تمدید مهلت برگزیت جلوگیری کند

اینترنشنال_سرویس قدرت‌های بزرگ/ بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا ناچار است مهلت بیشتری بخواهد. ایتالیا می‌تواند با اعطای مهلت مخالفت کند و با این کار هم اتحادیه اروپا و هم بریتانیا را در تنگنا قرار دهد.

شکست قرارداد برگزیت در پارلمان بریتانیا، برای این کشور چاره‌ای جز این نگذاشته است که مهلت خروج از اتحادیه اروپا را تمدید کند؛ اما این امر آسان نیست و ایتالیا می‌تواند در این امر مانع ایجاد کند.

المار بروک، نماینده آلمانی پارلمان اروپا، بعید نمی‌داند که ایتالیا با دادن فرصتی تازه به بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا مخالفت کند.

آقای بروک در گفتگویی با رادیوی آلمانی دویچلندفونک ( DLF ) می‌گوید که در این باره میان نایجل فراژ، رئیس پیشین حزب بریتانیایی یوکیپ، با ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا، مشورت‌هایی صورت گرفته است.

فراژ نماینده پارلمان اروپا است و به همراه حزبش یوکیپ در سال ۲۰۱۶ نقش بارزی در رفراندوم برگزیت ایفا کرد و از عوامل مؤثر در رأی اکثریت جامعه به برگزیت بود.

از آنجا که بریتانیا نتوانسته برای خروج از اتحادیه اروپا به معاهده تازه‌ای با این اتحادیه دست یابد، پارلمان بریتانیا روز پنجشنبه (۱۴ مارس) نظر داد که این کشور برای خروج از اتحادیه مهلت بیشتری تقاضا کند.

در اصل قرار بود که خروج بریتانیا تا ۲۹ مارس جاری محقق شود.

پارلمان بریتانیا به تعویق برگزیت رای داد

برای تمدید مهلت برگزیت در پارلمان اروپا، به رأی یکپارچه تمام کشورها نیاز است، اما ایتالیا می‌تواند با رأی مخالف خود این توافق را به هم بزند.

حتی کشورهایی که با تمدید مهلت برگزیت موافق هستند، حاضر نیستند بلاتکلیفی بریتانیا را مدت زیادی تحمل کنند. به نظر المار بروک حداکثر تا ۲۳ مه آینده می‌توان به بریتانیا فرصت داد. در همین تاریخ است که در بریتانیا باید نمایندگان آن کشور برای ورود به پارلمان اروپا انتخاب شوند.

بنابرین برای یکسره شدن وضعیت بریتانیا در اتحادیه اروپا فرصت زیادی باقی نیست.
منبع: دویچه وله

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته