پنجشنبه 28 شهريور 1398

Thursday 19 September 2019

شما اینجا هستید:خانه/آسیا/رویدادها/رئیس‌جمهوری عراق: منتظر توضیح واشنگتن درباره باقی ماندن نیروهای آمریکایی در عراق هستیم
دوشنبه, 15 بهمن 1397 19:49

رئیس‌جمهوری عراق: منتظر توضیح واشنگتن درباره باقی ماندن نیروهای آمریکایی در عراق هستیم

اینترنشنال_سرویس آسیا/ رئیس‌جمهوری عراق تأکید کرد که این کشور منتظر توضیحی از واشنگتن درباره تعداد نیروهای آمریکایی در عراق و مأموریت‌شان است.

به گزارش اینترنشنال به نقل از شبکه سومریه‌نیوز، برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق در کنفرانس سالانه همایش الرافدین در واکنش به حرف‌های شب گذشته دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره باقی نگه داشتن نیروهای آمریکایی در خاک عراق گفت: ما از اظهارات دونالد ترامپ درباره حضور نیروهای این کشور در عراق تعجب می‌کنیم. نیروهای آمریکایی در عراق حق ندارند جز براساس توافق امضا شده میان دو طرف کاری انجام دهند. این نیروها حق ندارند مراقب مسائل زیادی از جمله ایران باشند. ما هرگز اجازه این را نخواهیم داد.

صالح تصریح کرد: نیروهای آمریکایی براساس توافق امضا شده میان دو کشور در عراق هستند و ماموریت‌شان مبارزه با تروریسم است.

وی افزود: عراق نمی‌خواهد طرف یا محور نزاع میان چند کشور باشد. ترامپ از عراق درخواست حضور نظامی برای کنترل ایران را نکرده است. ما منتظر توضیحی از واشنگتن درباره تعداد نیروهای آمریکایی و مأموریت‌شان هستیم. مأموریت ما ارتقای روابط با همسایگانمان از جمله ایران است.

وی همچنین پیش‌بینی کرد که عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق در محقق کردن برنامه دولتی خود موفق باشد.

صالح گفت: شکست داعش و تشکیل دولت جدید تحولی سرنوشت‌ساز نه فقط برای عراق بلکه برای کل منطقه است.

وی افزود: خطر واقعی درباره بازگشت تروریسم در صورت از بین نبردن ریشه‌های آن وجود دارد. اکنون زمان آن رسیده که کشورهای منطقه در ریشه‌کن کردن تروریسم و فرصت ندادن به تروریست‌ها برای بازگشت مجدد همکاری کنند و این کار راحتی نیست.
منبع: تابناک

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته