چهارشنبه 7 خرداد 1399

Wednesday 27 May 2020

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ/رویدادها/اتهام چین به خرابکاری امریکا در دریای چین جنوبی
چهارشنبه, 25 مهر 1397 14:25

اتهام چین به خرابکاری امریکا در دریای چین جنوبی

اینترنشنال-سرویس قدرت‌های بزرگ/ چین روز سه‌شنبه (امروز) از آمریکا خواست مشکلات دریای چین جنوبی را تشدید نکرده و درباره این مسئله ایجاد تنش نکند.

به نوشته خبرگزاری «شینهوآ» ، وزارت خارجه چین روز سه‌شنبه (دیروز) در واکنش به اتهام آمریکا مبنی بر تسلیح دریای چین جنوبی از سوی پکن گفت که واشنگتن باید به تلاش کشورهای منطقه برای حل مسئله از طریق گفت‌وگو احترام بگذارد.

«لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین گفت «چین حاکمیت مسلم بر جزایر دریای چین جنوبی و آب‌های آن محدوده دارد. فعالیت‌های صلح‌جویانه چین در قلمروی خود شامل اعزام تجهیزات نظامی لازم و حق تمرین برای حفاظت و دفاع از خود به عنوان یک حکومت مستقل و در راستای حقوق بین‌الملل است».

وی تاکید کرد این اقدامات چین هیچ ربطی به تسلیح منطقه و ایجاد تنش ندارد. سخنگوی وزارت خارجه چین افزود، این کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا هستند که راهی طولانی تا مرز چین آمده‌اند و اختلال ایجاد کرده‌اند ولی چین را متهم به آزار و اذیت می‌کنند که این مسئله مضحک است.

لو کانگ در ادامه گفت که «ما از آمریکا می‌خواهیم آسیب رساندن به حاکمیت و منافع امنیتی چین را متوقف کند و به جای خرابکاری، سازنده صلح و ثبات در دریای چین جنوبی باشد».

طی روزهای اخیر «کای تیان کای» سفیر چین در آمریکا ضمن انتقاد از حضور کشتی‌های آمریکایی در نزدیکی جزایر مورد مناقشه دریای چین جنوبی گفته بود «این‌طور نیست که ناوهای جنگی چین وارد ساحل کالیفرنیا یا خلیج مکزیک شده باشند». وی ادعاهای مقام‌های آمریکایی درباره ماهیت «تهاجمی» اقدام اخیر کشتی چینی در نزدیکی صخره‌های مرجانی در دریای چین جنوبی را رد کرد.

منبع: فارس

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته