شنبه 16 فروردين 1399

Saturday 4 April 2020

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین الملل/رویدادها/آغاز رسمی تحریم‌های امریکا: تحریم فولاد مبارکه اصفهان و تراکتورسازی تبریز
چهارشنبه, 25 مهر 1397 06:47

آغاز رسمی تحریم‌های امریکا: تحریم فولاد مبارکه اصفهان و تراکتورسازی تبریز

اینترنشنال_سرویس اقتصاد سیاسی بین االمللی/ وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که صنایع فولاد مبارکه اصفهان و شرکت تراکتورسازی تبریز در فهرست اسامی تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران قرار گرفته‌اند. ۲۰ شرکت و موسسه مالی وابسته به بنیاد تعاون بسیج نیز تحریم شده‌اند.

به گزارش اینترنشنال به نقل از خبرگزاری رویترز وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۲۴ مهر (شانزدهم اکتبر) اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال می‌کند. ۲۰ کارخانه، شرکت، موسسه مالی و بانک ایران هدف تحریم‌های جدید آمریکا واقع شده‌اند.

بر اساس اعلامیه وزارت خزانه‌داری آمریکا فولاد مبارکه اصفهان و شرکت‌تراکتورسازی تبریز، بانک ملت و بانک اقتصاد مهر نوین مشمول تحریم‌های جدید آمریکا هستند.

در بیانیه وزارت ‌خزانه‌داری آمریکا آمده است که تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌ها و موسسات مالی وابسته به "بنیاد تعاون بسیج" به دلیل حمایت مالی آن‌ها از نیروهای ‌شبه‌نظامی این کشور است.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در این باره گفت که سیستم نظامی ایران کودکان خردسال و نوجوانان را آموزش می‌دهد و آن‌ها را برای فعالیت در سپاه پاسداران ایران آماده می‌کند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است که "بنیاد تعاون بسیج" از نیروی مقاومت بسیج حمایت می‌کند که یک شبکه شبه‌نظامی است. خزانه‌داری آمریکا "بنیاد تعاون بسیج" را متهم کرد که از تاسیس موسسات مالی به عنوان پوششی برای حمایت مالی از فعالیت‌های شبه‌نظامی خود بهره می‌برد.

استیون منوچین گفت: «این شبکه وسیع از ساختار مالی بسیج ایران حمایت می‌کند که در زمینه آموزش مذهبی کودکان سرباز است و زیر پوشش و نظارت سپاه پاسداران در حوزه نظامی فعالیت می‌کند.»

در ادامه بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا از نقش جدی بسیج در سرکوب شدید و نقض حقوق سخن به میان آمده است. در این بیانیه گفته شده که سازمان بسیج کودکان زیر ۱۲ سال در ایران را آموزش نظامی می‌دهد و آنان را برای حمایت از ارتش سوریه و رژیم بشار اسد به سوریه اعزام می‌کند.

به گزارش رویترز یکی از مقام‌های ارشد آمریکایی در باره علت وضع تحریم‌های تازه علیه ایران گفت که "این رژیم ایران یک دولت عادی نیست". او افزود که "دولت‌های عادی بازوی انقلابی ندارند که انقلاب را به کشورهای همسایه صادر کنند. آن‌ها از کودکان سرباز استفاده نمی‌کنند".

در اعلامیه وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم‌های جدید این کشور علیه موسسات مالی بزرگ ایران از جمله بانک ملت، بانک مهر اقتصاد نوین و پنج شرکت سرمایه‌گذاری دیگر ایرانی نیز نام برده شده است.

بانک مهر اقتصاد نوین یکی از موسسات مالی وابسته به بنیاد تعاون بسیج مستضعفین است و در ابتدا با نام "موسسه قرض‌الحسنه مهر بسیجیان" فعالیت می‌کرده است.

به گفته وزیر خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدید این کشور علیه شرکت تراکتورسازی تبریز به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده تراکتور در خاورمیانه و فولاد مبارکه اصفهان، به عنوان بزرگ‌ترین سازنده فولاد در خاورمیانه و شمال آفریقاست.

بانک مهر اقتصاد نوین از سهام‌داران شرکت فولاد مبارکه اصفهان و تراکتور‌سازی تبریز است.
رویترز از تحریم‌های جدید ایران به عنوان بخشی از کارزار اقتصادی آمریکا علیه این کشور نام برده است که از سوی آمریکا به علت "رویکرد تهاجمی ایران در منطقه و نقض حقوق بشر" توجیه می‌شود.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، گفته بود که شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال خواهد کرد و صنایع نفت ایران نیز مشمول این تحریم‌ها خواهند شد.

خبرگزاری رویترز از کاهش شدید صادرات نفت ایران در دور جدید تحریم‌های آمریکا خبر داده است.

دور دوم تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران از ۱۳ آبان (چهارم نوامبر) به اجرا گذاشته می‌شود. این تحریم‌ها بیش از همه فروش نفت و معاملات بانکی ایران را هدف قرار داده‌اند.

 

منبع: دویچه وله

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته