شنبه 2 آذر 1398

Saturday 23 November 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/داده پو/آلمان قهرمان صادرات جهان شد

آلمان قهرمان صادرات جهان شد

 شنبه, 12 اسفند 1396    18:19    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال_سرویس اقتصاد سیاسی بین المللی/ آلمان بار دیگر چین و ژاپن را در عرصه صادرات پشت‌سر گذاشت و قهرمان جهان شد. آلمان ۲۴۵ میلیارد یورو بیشتر از واردات خود به کشورهای جهان کالا صادر کرده است.

به گزارش اینترنشنال به نقل از گزارش مرکز فدرال آمار آلمان، این کشور، در سال ۲۰۱۷ بالغ بر یک هزار و ۲۷۹ میلیارد یورو صادرات و تقریبا یک هزار و ۳۴ میلیارد یورو واردات داشته است. بدین ترتیب آلمان در این سال با ۲۴۵ میلیارد یورو تراز مثبت تجاری، قهرمان صادرات جهان شد. بعد از آلمان، چین با ۱۹۰ میلیارد یورو و ژاپن با ۱۷۰ میلیارد یورو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.
بر اساس این گزارش، ا کشورآلمان، در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۲۳۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو خودرو و قطعات خودرو صادر کرده است. این بخش از صنایع آلمان مازاد صادرات در مقابل وارداتی بالغ بر ۱۱۹ میلیارد یورو داشته‌اند.


صادرات ماشین‌آلات ساخت آلمان در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۸۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو بوده و در رتبه دوم صادرات این کشور قرار گرفته است. در مقایسه با ارقام واردات ماشین‌آلات به آلمان، این کشور ۱۰۳ میلیارد یورو بیشتر صادرات داشته است تا واردات.

آلمان در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو محصولات و فرآوری‌های شیمیایی به جهان صادر کرده است. صنایع شیمیایی بدین‌ترتیب در رتبه سوم صادرات آلمان قرار می‌گیرند.

دستگاه‌های محاسبه‌گر، الکترونیک و صنایع عکاسی چهارمین رتبه صادرات آلمان را با ۱۱۰ میلیارد و ۵۲۰ میلیون یورو به خود اختصاص داده‌اند.

صنایع داروسازی آلمان در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۷۵ میلیارد و ۸۷۰ میلیون یورو صادرات داشته‌اند.

در کنار صنایع خودروسازی شناخته شده، آلمان انواع خودرو‌های دیگری هم صادر می‌کند. میزان صادرات این نوع خودروها در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۵۷ میلیارد و ۹۳۰ میلیون یورو بوده است که به نسبت به یک سال قبل از آن بیش از یک میلیارد یورو کاهش نشان می‌دهد.

گرچه انتظار صادرات مواد غذایی و همچنین خوراک دام و طیور از یک کشور صنعتی مانند آلمان نمی‌رود، اما این کشور در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۵۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون یورو صادرات مواد غذایی داشته است. گوشت، شیر و لبنیات و شیرینی‌جات در این بخش از صادرات جایگاه ویژ‌ه‌ای دارند.

صادرات انواع فلزات از آلمان در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۵۳ میلیارد و ۸۳۰ میلیون یورو بوده است. این رقم در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۴۸ میلیارد یورو بود.

صادرات لاستیک و دیگر مصنوعات از آلمان به دیگر کشورهای جهان هم رقمی بالغ بر ۴۵ میلیارد و ۷۷۰ میلیون یورو در سال ۲۰۱۷ بوده است.

صادرات تولیدات فلزی آلمان در سال ۲۰۱۷ نیز با افزایش روبرو بود و به ۴۳ میلیارد و ۳۹۰ میلیون یورو رسید.

صادرات کاغذ و کارتن آلمان در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۵۹۰ میلیون یورو بوده است.

صنایع تولید لباس و منسوجات آلمانی در سال ۲۰۱۷ موفق به صادرات اجناسی به ارزش ۱۸ میلیارد و ۲۳۰ میلیون یورو شده‌اند. ۱۳۰۰ کارخانه و کارگاه در این عرصه فعال هستند که در بیش از نیمی‌ از آنها کمتر از ۱۰۰ نفر شاغل هستند. ۲۸ میلیارد یورو فروش این شاخه از تولید است.

صادرات شیشه، سرامیک و سنگ از آلمان در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۴۱۰ میلیون یورو بود.

آلمان در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۴۳۰ میلیون یورو صادرات فرآورده‌های نفتی و ذغال‌سنگ داشته است که بدین ترتیب این نوع محصولات جایگاه پانزدهم در محصولات صادراتی این کشور را به‌خود اختصاص می‌دهند.
منبع: دویچه وله

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته