سه شنبه 30 مرداد 1397

Tuesday 21 August 2018

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رشد 7 درصدی هزینه‌های امنیت سایبری در سال 2017

رشد 7 درصدی هزینه‌های امنیت سایبری در سال 2017

  • بخش وسیعی از مخارج محصولات و خدمات جهانی امنیت فناوری اطلاعات سالانه 7 درصد رشد خواهد داشت تا اینکه به میزان 86.4 میلیارد دلار تا اواخر سال 2017 خواهد رسید

    Submit to FacebookSubmit to Twitter

نویسنده :  جمعه, 27 مرداد 1396    16:40    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

ترجمه و تنظیم: اعظم شکوهی

اختصاصی اینترنشنال- سرویس نگاه دیگران/ گارتنر یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره ای است که به صاحبان کسب و کار در هر شکل و سازمانی کمک می کند تا تصمیم گیری درست و بینش های واقعی داشته داشته باشن. این شرکت در ایالات متحده مستقر است و در بیش از 100 کشور جهان مشغول فعالیت بوده به بیش از یازده هزار شرکت خدمات ارائه می دهد. یکی از تحلیلگران این شرکت سید داشپندی است که پژوهشگر اصلی شرکت گارتنر بوده و در مورد زیرساخت های امنیتی و خدمات پژوهش هایی داشته و به مشتریان این شرکت و ارائه دهندگان فناوری توصیه های امنیتی می کند و فعالیت او بیشتر متمرکز بر فرصت های بازار امنیت و پیش بینی های رشد و افزایش هزینه های امنیتی است. تحقیقات وی به فروشندگان کمک می کند تا علاوه بر افزایش نوآوری های خود در بازار گسترده امنیت بتوانند هرچه سریعتر رشد کنند و یک فضای رقابتی برای فروشندگان محصولات امنیتی ایجاد می نماید.

این تحلیل گر سایت گارتنر در مقاله ای که چندی پیش منتشر شده بود، پیش بینی می کند که بخش وسیعی از مخارج محصولات و خدمات جهانی امنیت IT سالانه 7 درصد رشد خواهد داشت تا اینکه به میزان 86.4 میلیارد دلار تا اواخر سال 2017 خواهد رسید که این امر اشاره به فرصت هایی برای افزایش تقاضای خدمات تخصصی b2b (بازاریابی فروش شرکت به شرکت) استارتاپ های امنیتی دارد. تحلیلگر این سایت در خصوص حفاظت از زیرساخت ها، رشد سریعی در بازار تست امنیت را پیش بینی کرده اگرچه این رشد از یک پایگاه کوچک آغاز شود.

عواملی که سایت گارتنر به عنوان هزینه های مخارج جاری به آنها اشاره می کند شامل رخنه مستمر به داده ها و اطلاعات و رشد تقاضا برای تست امنیت اپلیکیشن ها است. همچنین یکی دیگر از زمینه هایی که انتظار می رود به رشد تا سال 2021 کمک کند افزایش مخارج ظهور اپلیکیشن های تست امنیت به ویژه اپلیکیشن های تعاملی تست امنیت است.

بر اساس گفته تحلیلگر این سایت سریعترین رشد در بخش خدمات امنیتی به ویژه برون سپاری IT، مشاوره و اجرای خدمات خواهد بود. در مقابل انتظار می رود خدمات پشتیبانی سخت افزاری با رشد کندی جهت پذیرش تکنولوژی هایی مانند وسایل مجازی، فضای ابری عمومی و راه حل های امنیتی SaaS (نرم افزار به عنوان خدمات در هر جا) روبرو خواهد بود زیرا تکنولوژی های مذکور نیاز به پشتیبانی سخت افزاری را کاهش می دهند.

عامل دیگر ایجاد علاقه مجدد تصمیم به پیش خرید داده های از دست رفته و مخارج امنیتی IT است که در این زمینه مقررات حفاظت اطلاعات داده های کلی اتحادیه اروپا در ماه می 2018 به اجرا در خواهد آمد. در این خصوص تحلیلگر فرض می کند که با مقررات اتحادیه اروپا از آغاز سال 2018 تصمیم های پیش خرید داده های از دست رفته حدود 65 درصد خواهد بود. همچنین لازم است شرکت های چند ملیتی نیز به قانون جدید پایبند بوده و به آن بپیوندند.

سید داشپاندی تحلیلگر اصلی سایت گارتنر در بیانیه ای اعلام کرده است: هشیاری رو به افزایش در بین سئوکاران و روسای هیئت مدیره درباره تاثیر تجاری وقایع امنیتی و تکامل مقررات وسیع در این زمینه منجر به افزایش مدام مخارج محصولات و خدمات امنیتی شده است.

همچنین سایت گارتنر معتقد است که قراردادهای خدمات امنیتی و برون سپاری IT پروژه ها(ITO) به همراه مدیریت خدمات امنیتی (MSS) در سال های آتی افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت و انتظار بر این است که مقدار آنها از 20 درصد در حال حاضر به 40 درصد تا سال 2020 برسد.

تحلیلگر سایت گارتنر اضافه می کند که برخی سازمان های از سازمان های بزرگ می خواهند که پیچیدگی طراحی، ساخت و مدیریت برنامه امنیتی را در یک فضای کوتاه مدت مدیریت کنند. همانطور که ارائه دهندگان ITO و شرکت های مشاوره امنیتی تکامل MSS را ارتقا می دهند به مشتریان نیز طیف وسیعی از بسته های خدماتی و گزینه ها پیشنهاد می دهند که از طریق آنها می توان از MSS استفاده کنند. حجم بزرگ قراردادهای مربوط به ITO و معاملات برون سپاری امنیت رشد قابل توجهی در بازار MSS تا سال2020 خواهد داشت.

داشپاندی استدلال می کند که با وجود برخی فرصت های جدید برای حدمات و تکنولوژی های جدید مربوط به امنیت به منظور گسترش بازار سازمان های باید " عناصر حفظ سلامت امنیتی و مرتبط با خطر" را دوبرابر کنند. وی همچنین با اشاره به تهدید اصلی آسیب پذیری مدیریت، مدیریت ورود مرکزی، تقسیم شبکه های داخلی، پشتیبان گیری عناصر کلیدی و اصلی هستند که در حال حاضر از همیشه مهمتر می باشند.

 

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته