دوشنبه 2 مهر 1397

Monday 24 September 2018

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/اتحادیه اروپا به دنبال افزایش ظرفیت فنی و مالی در حوزه امنیت سایبری

اتحادیه اروپا به دنبال افزایش ظرفیت فنی و مالی در حوزه امنیت سایبری

 شنبه, 18 شهریور 1396    17:33    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال- سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل- اتحادیه اروپا قصد دارد تا امنیت سایبری خود را با افزایش سرمایه گذاری در فناوری تقویت کند و از دیپلماسی برای بازدارندگی از حملات دیگر کشورها استفاده نماید. در همین زمینه خبرگزاری رویتر در مطلبی با این مضمون نوشت: اتحادیه اروپا در طرح های پیشنهادی خود در گزارشی در ماه جاری اعلام کرد افزایش هزینه ها در این خصوص را ضروری دانسته است و همچنین بحثی برای اجرای همکاری قانونی و ملی بزرگتر جهت توقف حملات پیش رو در جریان است.

در سال 2016 طرحی برای افزایش هزینه اتحادیه اروپا برای امنیت سایبری به 1.8 میلیارد یورو (2.1 میلیارد دلار) تا سال 2020 ارائه شده بود. بودجه اتحادیه اروپا در این حوزه بین سال های 2013 و 2017 پنج برابر شده و می تواند تا چهار برابر دیگر تا سال 2019 افزایش یابد.

یوروپل (آژانس تنفیذ قانون اتحادیه اروپا) هزینه های کلی امنیت سایبری را در حدود 265 میلیارد یورو (316 میلیارد دلار) در هر سال برآورد کرده است. در این گزارش اتحادیه اروپا خواستار افزایش ظرفیت تکنیکی خود برای تحقیقات در مورد حملات سایبری، همچنین خواستار سرمایه گذاری برای توسعه صنعت سایبری قوی در منطقه است.

در این دستور کار آمده است که «برای افزایش امکان دستگیری مجرمان، نیازمند بهبود ظرفیت خود در مقابله با حملات سایبری و کسانی که مسئولند، هستیم». یکی از موضوعات خاص مورد توجه، توسعه قابلیت های رمزنگاری اروپایی با استفاده از فناوری های کوانتومی به عنوان مبنایی برای سیستم های شناسایی امنیت دیجیتال، حفاظت از مالکیت فکری و تجارت الکترونیک ایمن است.

اتحادیه اروپا همچنین به دنبال ایجاد یک اصل «وظیفه مراقبت» برای تولید وسایل جانبی و توسعه نرم افزار در این منطقه و پیش از آن نیز معاهده پیشبرد طرح های هماهنگ برخورد در سراسر مرزها می باشد. طرح دیگر مطرح شده ایجاد یک تحقیق امنیت سایبری اروپا محور و یک مرکز تشخیص صلاحیت با هدف هماهنگ سازی راه حل ها به عنوان بخشی از طرح تحکیم امنیت شبکه و اطلاعات در اتحادیه اروپا است.

بخشی از طرح مذکور در دوره میان مدت در اتحادیه اروپا، تصحیح استراتژی های دیجیتال است که البته برخی طرح های پیشنهادی باید ابتدا توسط دولت ها و پارلمان اروپایی تایید شود. اهداف این گزارش توسعه یک چارچوب سیاست گذاری جهت تحکیم هماهنگی همه طرفین طرح از جمله اتحادیه اروپا، دولت های عضو، صنایع و همینطور شهروندان برای ایجاد قابلیت و تقویت پاسخ گویی اتحادیه در مقابل حملات سایبری می باشد.

چارچوب موجود اولین گام در توسعه ظرفیت های علامت گذاری و واکنش در اتحادیه اروپا و دولت های عضو در سطح نفوذ در رفتار بالقوه مهاجمان و پاسخ به حمله از سوی دیگر کشورها را تشکیل می دهد.

ترجمه و تنظیم: اعظم شکوهی

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته