پنجشنبه 1 فروردين 1398

Thursday 21 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/نهادهای بریتانیایی برای مقابله با پیامدهای حملات سایبری آماده نیستند

نهادهای بریتانیایی برای مقابله با پیامدهای حملات سایبری آماده نیستند

 پنج شنبه, 26 مرداد 1396    19:25    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

ترجمه و تنظیم: اعظم شکوهی

اختصاصی اینترنشنال- سرویس اقصاد سیاسی بین الملل/ تارنمای رسانه اینسایت در گزارشی که روز گذشته منتشر شد نوشت: کارگزار بیمه لاکتن در گزارش جدید خود مدعی شده که کسب و کارهای انگلستان آمادگی لازم در برابر رخنه به امنیت سایبر را ندارند علاوه بر این که شرکت های انگلیسی امواج ناشی از رخنه به داده ها و اطلاعات را ناچیز می شمارند.

در نظرسنجی که از تصمیم گیرندگان ارشد گرفته شده فقط 2 درصد از مشاغل فکر می کنند که رخنه می تواند برای بیش از 10 روز بر آنها تاثیر بگذارد.

پیتر ارسیگ معاون ارشد تکنولوژی و سایبر شرکت لاکتن گفته است: حقیقت این است که تعداد اندکی از کسب و کارها نسبت به پس لرزه های یک حمله سایبر هشیار و نگران هستند پس لرزه هایی که اگر نگوییم یک سال حداقل چند ماه به طول خواهد انجامید ضمن این که برای برخی شرکت ها بازیابی کامل اطلاعات طول خواهد کشید از این رو کسب و کارهای انگلیس در حال حاضر برای امواج لرزه ای که سازمان های غافل را از بین می برد، آماده نیستند.

وی شناخته شده ترین آسیب پذیری را از دست دادن اطلاعات مربوط به شخص ثالث دانسته و گفته است: به گزارش بیمه لاکتن 63 درصد کسب و کارها آسیب پذیر شناخته شده اند در حالی که تنها در یک چهارم شرکت های انگلیسی حدود 26 درصد، مدیران روابط عمومی و ارتباطات در حال برنامه ریزی در خصوص رخنه هستند. همچنین، 42 درصد از مدیران روابط عمومی کسب و کارها متن پیش نویس خود را در مورد از دست دادن اطلاعات شخص ثالث تهیه کرده و برای مقابله با حملات پیش رو متعهد شده اند.

معاون ارشد تکنولوژی و سایبر شرکت بیمه لاکتن یادآور شده است: ارتباط فعالانه با سهامداران داخلی و خارجی حیاتی است زیرا طی سال های اخیر تعدادی از برندهای بزرگ با حمله بزرگ و تبلیغاتی روبرو شده اند که باعث سقوط آنها شده فقط به این دلیل که ارتباطات فعالانه و کافی نداشتند.

ارسیگ در مورد هزینه های پنهان تاثیر رخنه سایبری به کسب و کارها بیان داشته: گزارش حاکی از آن است که فقط نیمی از کسب و کارهای انگلیس حدود 52 درصد در هنگام محاسبه تاثیر تجاری رخنه سایبر از دست دادن مشتریان بالقوه را به حساب آورده اند و به احتمال زیاد آنها فقط هزینه درآمد از دست رفته حدود 72 درصد و هزینه از دست رفتن اطلاعات حدود 62 درصد را در نظر گرفته اند. و دیگر هزینه ها مانند تحقیقات قانونی 33 درصد، بازبینی سیاست ها 36 درصد و جریمه های نظارتی 46 درصد را فراموش کرده اند. هزینه های پنهان حمله سایبر اغلب پرهزینه ترین و زیان آورترین هزینه ها هستند.

وی اضافه می کند: گزارش نشانگر این است که 26 درصد کسب و کارها ابزار جدید امنیت سایبر را برای کارکنان خود فراهم کرده اند. واقعیت این است که در بیش از نیمی از شرکت ها حدود 58 درصد آنها، تنها کارکنان کلیدی مستقیما با سیستم های IT داخلی کار می کنند و روش های درست گزارش یا رسیدگی به رخنه را می دانند که این مشکل به این مساله که تنها 7 درصد مسئولان منابع انسانی مشغول برنامه ریزی برای حملات احتمالی سایبر هستند اضافه می شود زیرا 95 درصد حوادث امنیت سایبر ناشی از خطای انسانی است.

معاون ارشد تکنولوژی و سایبر مدیر شرکت بیمه لاکتن اظهار داشته: آموزش و سیاست های داخلی باید در صف مقدم دفاع برای جلوگیری از حمله در مقیاس وسیع باشند زیرا هکرهای مدرن کارمندان بی اعتماد یا بی توجه را برای دستیابی به اطلاعات کسب و کارها شکار می کنند.

ارسیگ فقدان التزام به برنامه ریزی برای رخنه سایبر توسط هیئت مدیره را علت دیگر دانسته و گفته است: التزام هیئت مدیره ها نیز ناچیز است و فقط 50 درصد از هیئت مدیره های مشاغل در حال برنامه ریزی برای امنیت سایبر خود هستند که در مقایسه با 96 درصد مسئولان IT بیش از یک چهارم یعنی 26 درصد می شود. این میزان می پندارند در مقابله با جرایم سایبر هیئت مدیره نیز بسیار تاثیرگذار است.

وی در پایان می افزاید: برنامه ریزی موثر برای مقابله با رخنه باید شامل همه سهامداران و کل تجارت شود و فقط شامل متخصصان IT نیست. شرکت ها باید به جای رویکردی منفعلانه رویکردی فعال و پیشگیرانه برای اجتناب و مدیریت حمله سایبر داشته باشند زیرا امروز همگی ما باید محتاط باشیم و از خودمان در برابر خطر محافظت کنیم.

 

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته