سه شنبه 26 تير 1397

Tuesday 17 July 2018

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/سازمان ملل كره شمالی را تحریم كرد

سازمان ملل كره شمالی را تحریم كرد

 یکشنبه, 15 مرداد 1396    11:55    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آراء روز شنبه یک قطعنامه تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی تحمیل کرد که می تواند یک سوم درآمد صادراتی 3 میلیارد دلاری سالانه آسیا را نسبت به دو آزمایش موشک های بالستیک بین قاره ای خود در ماه ژوئیه کاهش دهد.
به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز، قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده از صادرات زغال سنگ، فلز، ، سرب، سنگ سرب و غذاهای دریایی،کره شمالی جلوگیری می کند. این کشور از افزایش تعداد فعلی کارگران کره شمالی در خارج از کشور ممنوع می شود، همچنین این قطعنامه سرمایه گذاری در پروژه های مشترک جدید با کره شمالی و سرمایه گذاری های جدید در شرکت های مشترک فعلی را ممنوع می سازد.
نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، به شورا گفت: "ما نباید خودمان را گول بزنیم تا فکر کنیم که این مشکل را حل کرده ایم و حتی نزدیک هم نیستیم. تهدید کره شمالی ما را ترک نکرده است و به سرعت در حال افزایش بیشتر خطرات است".
وی گفت: «اقدامات بیشتری لازم است. ایالات متحده به انجام اقدامات دفاعی محتاطانه برای محافظت از خود و متحدان خود ادامه می دهد. هیلی گفت که واشنگتن همچنان به تمرینات نظامی مشترک سالانه با کره جنوبی ادامه خواهد داد.
کره شمالی، ایالات متحده و کره جنوبی را متهم به افزایش تنش ها با انجام آموزش های نظامی کرده است.
چین و روسیه از استقرار سامانه دفاع ضد موشکی THAAD در کره جنوبی انتقاد کرده اند. لی یوجی، سفیر چین در سازمان ملل متحد، خواستار توقف استقرار این سامانه و هرگونه تجهیزات نظامی موجود در این منطقه شد.
لیو همچنین از کره شمالی خواست که " از انجام هر گونه اقدامات بیشتر که ممکن است منجر به افزایش شدت تنش ها بشود پرهیز كند."
دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، شنبه در یک پیام توییتر خواستار رای دادن با اكثریت آراء به این قطعنامه شده است.
کاخ سفید در بیانیه ای دیگر اظهار داشت: ترامپ از همکاری چین و روسیه در تأمین امنیت و تصویب قطعنامه قدردانی می کند. رئيس جمهور آمريکا "همچنان با متحدين و شرکا کار خواهد کرد تا فشار سياسي و اقتصادي را بر کره شمالي افزايش دهد تا رفتارهاي تهديد کننده و بي ثبات کننده خود را به پايان برساند".

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته