سه شنبه 26 تير 1397

Tuesday 17 July 2018

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/پروژه عربستان برای جذب توریسم

پروژه عربستان برای جذب توریسم

 چهارشنبه, 11 مرداد 1396    12:29    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ عربستان به دنبال جایگزینی برای درآمدهای نفتی است. ولیعهد عربستان در همین رابطه از آغاز یک پروژه عظیم گردشگری در حاشیه دریای سرخ خبر داده است. پروژه‌ای که قرار است ساخت آن ۲۰۱۹ کلید بخورد و تا ۲۰۲۲ به پایان برسد.
به گزارش اینترنشنال به نقل از دویچه وله، خبرگزاری فرانسه روز سه‌شنبه اول اوت (۱۰ مرداد) خبر از آغاز یک پروژه عظیم در دریای سرخ (بحر احمر) داده است. گفته می‌شود که عربستان مایل است زمینه‌های گردشگری در مناطق ساحلی خود و همچنین امکان سفر به ۵۰ جزیره واقع در دریای سرخ را فراهم آورد.
این طرحی عظیم است که در چارچوب برنامه ۲۰۳۰ عربستان سعودی اجرا خواهد شد. عربستان سعودی اعلام کرده است که تا سال ۲۰۳۰ به وابستگی خود به درآمدهای ارزی حاصل از صدور نفت خاتمه خواهد داد و امکانات دیگری را برای تامین نیازهای مالی خود اجرایی خواهد کرد.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان روز سه‌شنبه در ریاض خبر اجرای این پروژه عظیم گردشگری را اعلام کرد. گفته می‌شود که این پروژه در چند مرحله اجرا خواهد شد.

مرحله نخست آن که در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد، ناظر بر ایجاد امکانات زیرساختی این پروژه و از جمله ایجاد راه‌های ارتباطی و همچنین فرودگاه است.
پروژه گردشگری در دریای سرخ قرار است سال ۲۰۲۲ به پایان برسد. عربستان تصمیم دارد با ایجاد هتل‌های لوکس و مجلل، زمینه‌های گردشگری در مناطق ساحلی خود و همچنین امکان سفر به جزایر خالی از سکنه دریای سرخ را فراهم آورد. گفته می‌شود که این جزایر از طبیعتی زیبا و بکر برخوردارند.

گستره جغرافیایی این پروژه ۱۸۰ کیلومتر از منطقه ساحلی عربستان را در بر می‌گیرد و بین دو شهر املج و الوجه واقع است. علاوه بر منطقه ساحلی یادشده، قرار است ۵۰ جزیره واقع در دریای سرخ نیز برای جذب گردشگر آماده شوند.
قرار است هزینه‌های این پروژه به موازات سرمایه‌گذاری‌های دولتی از طریق مشارکت بخش خصوصی و شهروندان کشور تامین شود.

عربستان مایل است خانواده‌ها را ترغیب به گذراندن ایام فراغت خود در این مناطق بکند. این در حالی است که محدودیت‌های بسیاری مانع از جذب گردشگر به عربستان می‌شود.
نوشیدنی الکلی، سینما و تئاتر در پادشاهی عربستان ممنوع هستند. از این منظر عربستان یکی از محافظه‌کارترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. این در حالی است که شهروندان این کشور و به‌ویژه زنان با محدودیت‌های بسیاری روبه‌رو هستند.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته