پنجشنبه 1 فروردين 1398

Thursday 21 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/قطر علیه عربستان و متحدانش شكایت كرد

قطر علیه عربستان و متحدانش شكایت كرد

 سه شنبه, 10 مرداد 1396    12:13    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ قطر علیه عربستان سعودی و متحدانش به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد. وزارت اقتصاد و بازرگانی قطر در بیانیه ای اعلام کرد که شکایت خود را علیه کشورهای تحریم‌کننده تسلیم «نهاد حل و فصل اختلافات» این سازمان بین‌المللی کرده است.
آن طور که در این بیانیه رسمی آمده، دوحه کشورهای تحریم‌کننده را به «نقض قوانین و قراردادهای زیربنایی مربوط به تجارت کالا و خدمات و نیز مالکیت معنوی» متهم کرده است.
شیخ احمد بن جاسم آل ثانی، وزیر اقتصاد و بازرگانی قطر که به تازگی در ژنو با مدیر کل سازمان تجارت جهانی، رئیس مجمع جهانی اقتصاد و مدیر کل سازمان جهانی مالکیت معنوی دیدار کرده، در مورد شکایت رسمی این کشور گفت: «قطر به همراه سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همه اقدامات لازم را برای دفاع از منافع اقتصادی و تجاری خود و شرکایش به کار خواهد گرفت.»

از سوی دیگر قرار است اجازه دسترسی احتیاطی به سه مسیر جدید بر فراز آب‌های بین‌المللی به هواپیماهای قطری داده شود. این تصمیم روز دوشنبه در نشستی با مدیریت نمایندگانی از سازمان ملل و با حضور مسئولان سازمان جهانی هوانوردی، ایکائو در مقر این سازمان در مونترال کانادا گرفته شد.
قطر پیش از این برای گشودن راه‌های تازه هوایی درخواست داده و توافق اولیه با این درخواست ماه گذشته به دست آمده بود.
ایکائو نمی تواند تصمیم‌های خود را به کشورها تحمیل کند، اما تقریبا تمام ۱۹۱ عضو این سازمان معمولا تابع استانداردهای مصوب آن هستند.
منبع: یورو نیوز

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته