پنجشنبه 2 اسفند 1397

Thursday 21 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/طرح تفحص کنگرۀ امریکا در مورد ارتباط مالی ترامپ و روسیه

طرح تفحص کنگرۀ امریکا در مورد ارتباط مالی ترامپ و روسیه

 شنبه, 24 تیر 1396    16:12    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ برخی از اعضای دموکرات کنگره آمریکا تلاش های خود را برای یافتن پیوندهای ممکن بین بانک هایی مانند دویچه بانك آلمان (DBKGn.DE)،بادونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و روسیه، افزایش داده اند.
به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز، در ایالات متحده تحقیق در مورد توافق احتمالی بین تیم مبارزات انتخاباتی ترامپ و روسیه در طول انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 در حال انجام است. اما كاخ سفید و كرملین هر گونه ارتباط در این خصوص را همواره رد كرده اند.
ماکسین واترز، نماینده دموکرات در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، به خبرنگاران گفت که او خواستار تصویب قطعنامه ای شده که از وزیر خزانه داری ایالات متحده می خواهد تا هرگونه اسناد موجود در ارتباط با ارتباطات مالی رئیس جمهور ترامپ با برخی از طرح های مالی غیر قانونی و اطلاعات مرتبط در این زمینه تحویل دهد.
این قطعنامه خواستار ارائه هر گونه سوابق اعطای وام ها یا اعتبارات اخذ شده از تعدادی از بانک ها از جمله دویچه بانک و وام دهندگان روسیه سیبر بانك Sberbank) SBER.MM) وگازپروم بانك Gazprombank) (GZPRI.MM) به ترامپ و 22 نفر از نزدیک ترین همکاران ترامپ، از جمله اعضای خانواده درکاخ سفید و مشاوران کمپین انتخاباتی خود شده است.
این گروه به طور مشخص به دنبال اسناد و مدارکی است که میتواند به کشف شبکه ای از جرایم مالی توسط خزانه داری بینجامد؛ شبکۀ مالی که نمایانگر ارتباط مالی بین ترامپ و روسیه باشد.
این قطعنامه ابزاری حقوقی خواهد بود که کنگره به واسطۀ آن می تواند از دستگاه های اجرایی درخواست ارائۀ شواهد و اطلاعات نماید.
واترز این قطعنامه را به كمیته خدمات مالی فرستاده و این کمیته 14 روز قانونی فرصت دارد آن را مورد بررسی قرار دهد تا آماده برای بحث و جدل برای رأی گذاشتن شود.
اگر کمیته، كه تحت سلطه جمهوری خواهان است قطعنامه را رد کند، می تواند آن را به صحن مجلس نمایندگان بفرستد.
واترز و چهار همکار دیگرش به كسب اطلاعات بیشتر از دویچه بانك Deutsche Bank علاقه مند هستند. این بانک به عنوان یکی از بزرگترین وام دهندگان به ترامپ معرفی شده است.
البته وکلای دویچه بانك تا کنون درخواست ها برای كسب اطلاعات را با اشاره به قوانین حریم خصوصی افراد رد کرده اند.
لازم به ذکر است که واترز ، در جلسه روز چهارشنبه دادگاه از جانت یلین رئیس فدرال رزرو(بانك مركزی امریكا) پرسید: آیا بانک مرکزی ایالات متحده چیزی درباره همكاری ترامپ و دویچه بانك کشف کرده است.؟
یلین در پاسخ گفت كه بانك مركزی در این خصوص نظر ندارد.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته