يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/رقابت شل و توتال بر سر تصاحب ابر میدان نفتی ایران

رقابت شل و توتال بر سر تصاحب ابر میدان نفتی ایران

 پنج شنبه, 22 تیر 1396    14:30    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ شرکتهای انگلیسی و فرانسوی، شل و توتال بر سر تصاحب اَبَر میدان نفتی آزادگان وارد صحنه رقابت شده یادداشت تفاهم‌نامه امضا کردند.نورالدین شهنازی‌زاده مدیر عامل شرکت متن (ملی مهندسی توسعه نفت) در این باره گفت:

59 شرکت برای مناقصه میدان نفتی آزادگان اعلام آمادگی کرده بودند که پس از بررسی علل تمایل آنها تعدادشان به 22 شرکت تقلیل یافت. همچنین بسته‌های مورد نیاز جهت پیوست مدارک مناقصه نیز تقریباً آماده و در اختیار شرکت‌ها قرار گرفته که در حال تکمیل است.

برای توسعه این میدان با شرکت‌هایی چون شل از انگلیس، توتال از فرانسه، پتروناس از مالزی،‌ پرشیا و تنکو از ایران و اینپکس از ژاپن و یک شرکت روسی از جمله مهمترین شرکتهای پیشنهاد دهنده برای حضور در مناقصه میدان فوق هستند که مراحل تهیه گزارشات خود در این زمینه را طرح می‌کنند.

قراردادهای جدید نفتی (IPC) قراردادهای دراز مدت 20 ساله هستند و از آخرین فناوری و تکنولو‍ژی‌ها در جهت ضریب افزایش برداشت در حد استاندارهای بین‌المللی (IOR،EUR) تلمبه‌های درون چاهی، روش‌های مختلف افزایش راندمان،‌ نگهداشت طولانی مدت و کارایی دراز مدت پلاتوی تولید چاهها را در خود گنجانده است. امیدواریم در قالب قراردادهای مهمی که منعقد خواهد شد، بتوانیم در جهت حفظ منافع ملی کمک رسان باشیم.
منبع: باشگاه خبرنگاران

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته