پنجشنبه 2 اسفند 1397

Thursday 21 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/چرا شرکت های پتروشیمی هندی مشتاق نفت امریکا هستند؟

چرا شرکت های پتروشیمی هندی مشتاق نفت امریکا هستند؟

 دوشنبه, 19 تیر 1396    15:59    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ هند، سومین وارد کننده نفت در جهان، با خرید نخستین محمولۀ شركت نفت هند از امریکا كه قرار است در ماه اكتبر تحویل بگیرد، برای نخستین بار نفت خام از ایالات متحده خرید.
این معامله پس از دیدار نخست وزیر هند نارندرا مودی از ایالات متحده در ماه ژوئن صورت گرفت. گفته شده است که رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ به مودی گفته بود کشورش منتظر صادرات محصولات انرژی بیشتری به هند است .
شارما، مدیر مالی شرکت نفت هند گفته است که این شرکت 1.6 میلون بشکه نفت خام مارس امریکا، که یک محصولِ سنگین با سولفور بالا است و نیز 400 هزار بشکه نیز نفت خام کانادا را خریداری کرده است که در ماه اکتبر به صورت یکجا و در قالب یک نفتکش غول‌پیکر تحویل می‌شود.
شارما همچنین گفته است که وظیفۀ حمل و نقل این محموله هم بر عهدۀ شرکت PetroChina است و بر اساس فرمولی محاسبه می شود که بسیار منطقی و رقابتی است.
وی اضافه کرد: "تا زمانی که قیمت ها همچنان رقابتی باقی بمانند، ما بیشتر نفت خام از ایالات متحده خرید خواهیم کرد."

هند آخرین كشور آسیایی بعد از كره جنوبی، ژاپن، چین و تایلند است كه اقدام به خرید نفت از ایالات متحده می کند و این امر پس از تصمیم این کشورها برای تنوع بخشیدن با بازار خرید نفت خام خود صورت گرفت پیش از آن و به دنبال تصمیم اوپك برای كاهش عرضه نفت خام، قیمت نفت ترش سنگین و یا با درجۀ سولفور بالا افزایش پیدا کرده بود.

پالایشگران هند خرید این گونه نفت سنگین و ترش را به این دلیل ترجیح میدهند که پس از اصلاح در كمپانی های خود ، بتوانند آسانتر آن را پالایش کنند. همچنین این نوع نفت معمولا با قیمت پایین تری نسبت به سایر انواع نفت در بازار به فروش می رسد. ایالات متحده می تواند به عنوان یک منبع جایگزین برای شرکت های هندی جهت خرید این محصولات تبدیل شود.

به دنبال این معاملۀ شرکت نفت هند ،دومین پالایشگاه هند با نامِ Bharat Petroleum Corp Ltd نیز قصد دارد تا اولین محموله نفت خام ایالات متحده را خریداری کند و مناقصه خرید را هم صادر کرده است.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته