پنجشنبه 2 اسفند 1397

Thursday 21 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/اقتصاد علیه سیاست: لابی شرکت‌های امریکایی برای توقف تحریم روسیه

اقتصاد علیه سیاست: لابی شرکت‌های امریکایی برای توقف تحریم روسیه

 شنبه, 10 تیر 1396    16:39    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ علی رغم اتهامات هکینگ، صنعت فناوری ایالات متحده برای حفظ ارتباط با سرویس جاسوسی روسیه تلاش می كند.
به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز،به گفته افراد آگاه ، در حالی كه مقامات ایالات متحده در ماه ژانویه، نقش FSB را در حملات سایبری انتخاباتی بررسی كردند شرکت های فن آوری ایالات متحده بی سر و صدا به لابی دولت پرداختند تا ممنوعیت تعامل با سازمان جاسوسی روسیه را کاهش دهند.
تحریم های جدید ایالات متحده در ماه دسامبر گذشته توسط رئیس جمهور پیشین باراک اوباما - بخشی از مجموعه وسیعی از اقدامات انجام شده در پاسخ به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 بود - كه تنبیهی برای شرکت های آمریکایی در صورت هرگونه برقراری رابطه تجاری با FSB ، یا خدمات امنیتی فدرال در نظر گرفته بود.
مقامات ایالات متحده، FSB و GRU، سازمان اطلاعات نظامی روسیه را متهم کرده اند که حملات سایبری به کمپین انتخابات نامزد ریاست جمهوری دموکرات، هیلاری کلینتون را سازماندهی كرده اند اما این امر را مسکو انکار می کند.
به گفته كارشناسان بازارهای بین المللی فناوری اطلاعات، انتظار می رود که بازار فناوری اطلاعات روسیه در این سال به 18.4 میلیارد دلار برسد.
اما تحریم ها همچنین فروش شرکت های غربی به شركت های روسی را تهدید می کند. ، FSB تحت یک قرارداد مشخص که میزان آن دوبرابر شده است، متولیِ واردات کلیۀ فناوری‌های مرتبط با رمزگذاری به روسیه بوده است؛ فناوری‌هایی که هم در سخت‌افزارهای پیچیده مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم در دستگاه‌های ساده‌تر مانند لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌های تلفن همراه.
الکسیس رودزایانکو، رئیس اتاق بازرگانی آمریکا در روسیه، که مخالف محدودیت های جدید است، گفت: تحریم ها به معنای مرگ بازار روسیه برای صنعت الکترونیک ایالات متحده است. در یک آن، روس هایی كه دارای آیفون و ای پد هستند آن را با سامسونگ عوض خواهند كرد.
در مقابل، سخنگوی دفتر بازرگانی و امنیت وزارت بازرگانی ایالات متحده از اظهارنظر خودداری کرد. یک مقام وزارت امور خارجه گفت واشنگتن تعدادی از عوامل را قبل از تأیید نهایی تحریم FSB را بررسی می كند و به طور منظم با شرکت های ایالات متحده برای ارزیابی تاثیر این سیاست ها در تماس است.
بنا بر گفته یک فرد مرتبط با لابی‌های مورد بحث، این مجوز می تواند فروش اتومبیل ها، دستگاه های پزشکی و تجهیزات سنگین را متوقف کند، که اغلب شامل نرم افزار رمزگذاری شده اند. گروه های صنعتی استدلال می کردند كه هدف از تحریم ها این بود که تنها تجارت ایالات متحده را با FSB متوقف کند – و صادرات تکنولوژی آمریکایی به روسیه به را طور کامل متوقف نكند.
رودزایانکو گقت: این تحریم علیه یک سازمان دولتی بود که دارای بسیاری از وظایف است و تنها یکی از آنها هک کردن انتخابات ایالات متحده است.
یكی از لابی گران گفت: لابی گران، نمایندگان صنایع فن آوری تولید و خودرو سازی را جمع کردند تا پرونده را به وزارت خزانه داری ایالات متحده منتقل کنند.
گروه های صنعتی مخالف قصد اعمال تحریم ها نیستند اما خواستار استثنای محدودی هستند که به آنها اجازه می دهد همچنان باFSB روابط تجاری محدودی داشته باشند، در حالی که همچنان ممنوعیت گسترده ای را برای انجام تجارت با سازمان جاسوسی حفظ می‌کنند.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته