پنجشنبه 1 فروردين 1398

Thursday 21 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/قرارداد 15 میلیارد دلاری جنرال الکتریک آمریكا با عربستان

قرارداد 15 میلیارد دلاری جنرال الکتریک آمریكا با عربستان

 یکشنبه, 31 ارديبهشت 1396    16:31    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ شرکت جنرال الکتریک آمریکا در نخستین روز سفر ترامپ به عربستان، قراردادهایی به ارزش 15 میلیارد دلار با این کشور امضا کرد.
به گزارش اینترنشنال به نقل از اسپوتنیك، شرکت فناوری و مهندسی جنرال الکتریک آمریکا روز شنبه اعلام کرد در چارچوب تلاش های عربستان سعودی برای متنوع کردن اقتصاد وابسته به نفت خود، قراردادهایی به ارزش 15 میلیارد دلار با این کشور امضا کرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز از ریاض، این قراردادها به موازات نشست دهها نفر از مدیران اجرایی شرکت های آمریکایی با همتایان عربستانی خود در یک کنفرانس در ریاض همزمان با سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به عربستان امضا شد.
شرکت جنرال الکتریک در بیانیه ای اعلام کرد این قراردادها که هفت میلیارد دلار آن مربوط به کالاها و خدماتی است که این شرکت ارائه می کند، شامل بخش های برق و خدمات درمانی و صنعت نفت و گاز و معدن می شود. برخی قراردادها همچنان در حد یادداشت تفاهم است که برای قطعی شدن آنها به مذاکرات بیشتری نیاز است.
بر اساس این قراردادها، شرکت جنرال الکتریک به افزایش بازدهی بخش تولید برق عربستان و تامین فناوری دیجیتال برای عملیات آرامکو (بزرگترین شرکت نفت عربستان) به منظور بهبود بازدهی شرکت آرامکو به ارزش چهار میلیارد دلار در سال کمک خواهد کرد.
شرکت جنرال الکتریک همچنین در بخش تحقیقات پزشکی و آموزش نیز با عربستان همکاری خواهد کرد.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته