جمعه 1 تير 1397

Friday 22 June 2018

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/اعتراض چین به تحریم آمریکا علیه چند شخص ایرانی و چینی

اعتراض چین به تحریم آمریکا علیه چند شخص ایرانی و چینی

 جمعه, 29 ارديبهشت 1396    13:52    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ چین اعلام کرد که به مجازات‌های آمریکا علیه اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و چینی اعتراض کرده است. این اشخاص حقیقی و حقوقی به دلیل حمایت از برنامه موشکی ایران مشمول تحریم آمریکا شده‌اند.
به گزارش اینترنشنال به نقل از دویچه وله، چین به تحریم‌‌هایی که آمریکا روز چهارشنبه (۱۷ مه / ۲۷ اردیبهشت) علیه چند شخص حقیقی و حقوقی از ایران و چین مقرر کرده اعتراض کرد.
اگرچه وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده به تعهد خود در رابطه با توافق اتمی با ایران برای رفع تحریم‌ها عمل می‌کند، اما همزمان وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را در ارتباط با آنچه مقابله با برنامه موشکی ایران خوانده است مقرر کرد.
یک شرکت چینی نیز مشمول تحریم‌های آمریکا شده است. وزارت خزانه‌دار آمریکا همچنین اعلام کرد که علیه یک شرکت ایرانی تحریم مقرر شده است.
چین پیش از این نیز بارها در رابطه با تحریم‌هایی که آمریکا علیه اشخاص و شرکت‌های چینی مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران یا کره شمالی مقرر کرده، به این کشور شکایت کرده است.
هوا چون‌یینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، گفت که کشورش مخالف استفاده از تحریم‌های یکجانبه است. او افزود که چین از قوانین و مقررات داخلی پیروی می‌کند و در عین حال به مسئولیت‌هایش در قبال جامعه بین‌الملل متعهد است.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته