جمعه 1 تير 1397

Friday 22 June 2018

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/نگاه ویژه چین به منابع انرژی آمریکا

نگاه ویژه چین به منابع انرژی آمریکا

 چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396    22:06    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین المللی/ مديرعامل شرکت CNPC گفت: تکيه بيشتر به واردات انرژي چين را وادار کرده است تا نگاه خود را فرا تر از تامين کنندگان هميشگي خود به سمت بخش انرژي ايالات متحده معطوف کند.
به گزارش اینترنشنال به نقل از بلومبرگ، وانگ ييلين رييس شرکت ملي سوخت چين( CNPC) در مورد حاشيه هاي پروژه «يک کمربند، يک جاده» (بلت اند رود) در پکن به تلويزيون بلومبرگ گفت: اين شرکت نفت خام و گاز بيشتري را از آمريکا وارد خواهد کرد و در نظر دارد در صنعت رو به رشد صادرات گاز طبيعي مايع آمريکا مشارکت داشته باشد.
اين غول انرژي قراردادهايي به ارزش ۲۰ ميليارد دلار را در طول نشست دو روزه کشور هاي مشارکت کننده در پروژه «يک کمربند، يک جاده» امضا خواهد کرد.
وانگ مي‌گويد: آمريکا داراي منابع نفت و گازي غني است و از آنجايي که چين به دنبال تنوع بخشيدن به تامين کنندگان انرژي خود است، آمريکا حتما يکي از آنها خواهد بود. ما در نظر داريم به دنبال همکاري در حوزه هايي مثل توسعه مشترک تشکيلات حمل و نقل گاز و گاز مايع طبيعي هم حضور داشته باشيم.
استفاده رو به رشد چين از منابع انرژي آمريکا، CNPC را فراتر از برنامه «يک کمربند، يک جاده» که اولين سنگ بناي تجاري رييس جمهور «شي چين پينگ است» خواهد برد.
گفته هاي وانگ به دنبال امضاي يک قرارداد جداگانه بين چين و ايالات متحده مطرح شد که روز پنجشنبه توسط دولت دونالد ترامپ اعلام و گفته شد که با اين کار چين در هاي خود را به روي قراردادهاي بلند مدت با تامينکنندگان LNG آمريکايي باز کرد.
طبق گفته وانگ در حال حاظر CNPC بيش از ۵۰ پروژه مشترک در ۱۹ کشور مشارکت کننده در پروژه «يک کمربند، يک جاده» در دستور کار خود دارد؛ در آسياي مرکزي و روسيه تمرکز اصلي آنها بر روي گاز طبيعي است در حاليکه در کشورهاي آفريقايي و خاورميانه اکثر پروژه ها در مورد نفت است.
وانگ مي گويد: ما بايد به همکاري هاي خود با کشور هاي تامين کننده منابع‌مان سرعت بدهيم تا با نياز هاي رو به رشد نفت و گاز چين تطابق داشته باشيم؛ با اين کار مي‌توانيم متکي شدن بيشتر خود به واردات را با استفاده بهتر از سرمايه هاي خارجي متوازن کنيم.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته