جمعه 3 اسفند 1397

Friday 22 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/اصلاحات انقلابی در صنعت عربستان

اصلاحات انقلابی در صنعت عربستان

 سه شنبه, 09 بهمن 1397    14:22    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال_سرویس اقتصاد سیاسی بین المللی/ خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در مصاحبه با بلومبورگ اعلام کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور تصمیم دارد اصلاحات عظیمی را به مبلغ 425 میلیارد دلار در زمینه زیر ساخت های صنعت صورت دهد.
به گزارش اینترنشنال به نقل از اسپوتنیک، به گفته الفالح، در سال 2030 این مبلغ در توسعه راه آهن، فرودگاه ها و پروژه های صنعتی سرمایه گذاری خواهد شد. همچنین ریاض امیدوار است وابستگی ساختار دولت به درآمدهای نفتی کاهش یابد.
محمد بن سلمان، ولی عهد عربستان سعودی که برنامه ای با نام "افق ۲۰۳۰" را برای تحول اقتصاد این کشور تهیه کرده احتمالاً به زودی از برنامه دیگری برای تقویت زیرساخت ها رونمایی خواهد کرد که در جریان آن قراردادهایی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال به امضا خواهد رسید و قرارداد حدود 70 پروژه به ارزش 53.6 میلیارد دلار منعقد خواهد شد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی در همین رابطه گفت: عربستان در بین کشورهایی در منطقه خاورمیانه است که به دنبال متنوع سازی منابع درآمدی خود از نفت و ایجاد صنایع جدید است.

عربستان سعودی بر روی صنایع شیمیایی، تولید برق و گاز طبیعی متمرکز خواهد شد. وی افزود این کشور مراکز نیروگاهی جدیدی ایجاد خواهد کرد.

نبیل العمودی، وزیر حمل و نقل عربستان سعودی نیز در همین رابطه گفت ساخت فرودگاهی جدید در ریاض به همراه ساخت ۵ فرودگاه دیگر در سراسر کشور و ایجاد ۲۰۰۰ کیلومتر راه آهن جدید از دیگر برنامه های عربستان سعودی تا سال ۲۰۳۰ میلادی خواهد بود.
ولیعهد عربستان سعودی مبلغ 425 میلیارد دلار را صرف اصلاح زیرساخت های صنعت این کشور خواهد کرد.

الفلاح افزود: این موضوع یک ایده بلندپروازانه است که بیش از 10 سال به طول خواهد انجامید، از اینرو ما برای تحقق این پروژه ها زمان کافی دراختیار داریم و ما بدون توقف، صنعت اقتصاد نفت کشور را نیز گسترش خواهیم داد.
پیش از این خالد الفلاح اعلام کرده بود که عربستان سعودی قصد دارد میلیاردها دلار در اقتصاد روسیه سرمایه گذاری کند و روسیه نیز سرمایه گذاری مشابه در عربستان سعودی را انجام خواهد داد.
منبع: مطالعات عربستان سعودی

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته