دوشنبه 29 بهمن 1397

Monday 18 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/عربستان به کمیته سه جانبه (ترویکا) در گروه 20 پیوست

عربستان به کمیته سه جانبه (ترویکا) در گروه 20 پیوست

 سه شنبه, 13 آذر 1397    09:14    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال_اقتصاد سیاسی بین المللی/ عربستان به کمیته سه جانبه در گروه ۲۰ پیوست.ریاست این کمیته را ژاپن بعنوان رئیس گروه درسال۲۰۱۹آرژانتین بعنوان رئیس سابق وعربستان بعنوان رئیس نشست آینده گروه درسال۲۰۲۰به عهده دارند

عربستان سعودی از زمان اعلام ریاستش در نشست هامبورگ در سال ۲۰۱۷ برگروه بیست، شروع به آمادگی و مقدمه چینی برای میزبانی نشست‌های گروه در سال ۲۰۲۰ نمود.

رویکرد امروز هدف کمیته همکاری برای استمرار و تهیه برنامه کاری و موضوعاتی است که گروه بررسی می‌کند.

عربستان سعودی از تلاش‌های آرژانتین در دوره ریاستش برمجموعه و دستآوردهایش در پیشرفت در برخی مسائل اساسی مربوط به آینده کاری، زیرساخت‌ها و امنیت غذایی در کنار توجه خاصش به مسائل ویژه توانمند سازی زنان و اقتصاد رایانه‌ای در این سال تقدیر کرد.

همچنین برای همکاری با ژاپن در دوره ریاستش بر مجموعه در سال ۲۰۱۹ به منظور ادامه پیشرفت در تحقق اهداف گروه بیست نظراتش را بیان کرد.

مواجهه با تهدیدهای اقتصاد جهانی، تقویت رشد اقتصادی دارای قدرت و استمرار و توازن و فراگیری در سراسر جهان از اهداف گروه بیست عنوان شده‌ ‌است.

عربستان سعودی از زمان اعلام ریاستش در نشست هامبورگ در سال ۲۰۱۷ برگروه بیست، شروع به آمادگی و مقدمه چینی برای میزبانی نشست‌های گروه در سال ۲۰۲۰ نمود.

از جمله این مقدمه‌چینی‌ها ایجاد «مرکز سعودی بر گروه بیست» برای نظارت بر فعالیت‌های گروه در دوره ریاست عربستان سعودی بر آن و برجسته‌سازی برنامه کاری به منظور تقویت دستآوردهای گروه و اولویت‌های آن در سطح اقتصاد جهانی و توسعه است.

عربستان سعودی تلاش می‌کند از نقش محوری‌اش در دو سطح منطقه‌ای و بین‌المللی برای مشارکت فعال با اعضای گروه و کشورهای دعوت شده و سازمان‌های جامعه مدنی و بین‌المللی و منطقه‌ای برای تحقق توافق در مسیر راه‌های ایده‌آل برای مدیریت بحران‌های کنونی جهان که در اقتصاد و جوامع در سراسر جهان نمود پیدا می‌کند، استفاده کند.

دوره ریاست عربستان سعودی بر گروه بیست، شاهد نشست‌های بسیاری در سطح وزارتی و نمایندگان وزرا و گروه‌های کاری پیرامون سیاست‌های پیشنهادی و مسائل مطرح شده خواهد بود. این نشست‌ها با نشست رهبران گروه بیست به اوج می‌رسد.

هم‌اکنون عربستان سعودی مرحله تحول اقتصادی و اجتماعی بی‌سابقه‌ای را در چارچوب چشم‌انداز ۲۰۳۰ می‌گذراند که به شکل وسیعی با اهداف و اولویت‌های گروه بیست و تحقق توسعه اقتصادی پایدار و اعطای فرصت مشارکت به زنان برای افزایش سرمایه بشری و تقویت تجارت و سرمایه‌گذاری همخوانی دارد.

همچنین کشور عربستان سعودی می‌کوشد از راه همکاری با کشورهای عضو در گروه بیست و همه شرکت‌کنندگان در آن، برای موفقیت در ایجاد اثری مثبت و مستمر در دو سطح منطقه‌ای و بین‌المللی در دوره ریاستش گام بردارد.

منبع: مرکز مطالعات عربستان سعودی

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته