پنجشنبه 1 فروردين 1398

Thursday 21 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/پاکستان خواستار حذف روادید بین کشورهای آسیایی شد

پاکستان خواستار حذف روادید بین کشورهای آسیایی شد

 چهارشنبه, 09 آبان 1397    15:17    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال_سرویس اقتصاد سیاسی بین المللی/ رئیس مجلس سنای پاکستان در دیدار با اعضای هیات های پارلمانی «اجلاس مجالس آسیایی» در بندر گوادر خواستار حذف روادید بین کشورهای آسیایی شد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از ایرنا، نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی روز گذشته با حضور نمایندگانی از 26 کشور آسیایی از جمله ایران و دبیرکل اتحادیه بین المجالس (IPU) به میزبانی پاکستان در بندر تجاری گوادر آغاز شد.
رئیس مجلس سنای پاکستان در حاشیه برگزاری کمیته سیاسی اجلاس مجالس آسیایی، با نمایندگان مجالس جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، سوریه، بحرین و جمهوری دموکراتیک تیمور شرقی دیدار کرد.
«صادق سنجرانی» در این دیدار بر ضرورت اجرای اقدامات جامع و عملی برای استقرار و تشکیل پارلمان واحد آسیایی تاکید کرد و گفت: با تشکیل این پارلمان، اهداف توسعه ای و همکاری منطقه ای بیش از پیش محقق می شود.
وی با تاکید بر لزوم لغو ویزا در میان کشورهای آسیایی، از بندر در حال توسعه گوادر به عنوان فرصت سرمایه گذاری دیگر کشورها یاد کرد.
رئیس مجلس سنای پاکستان به اعضای شرکت کننده در این اجلاس توصیه کرد که توسعه همکاری اقتصادی میان کشورهای آسیایی را در اولویت قرار دهند.
در این دیدار، «محمدرضا مجیدی» دبیرکل مجمع مجالس آسیایی، «هاجر چنارانی» نماینده نیشابور، «محمود نگهبان سلامی» نماینده شهرستان های خواف و رشتخوار، «علی کاظمی» نماینده اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی و کارشناسانی از وزارت امور خارجه و امور بین الملل مجلس حضور داشتند.
کاظمی در خصوص دستاوردها و مذاکرات مطرح شده در این اجلاس گفت: جلسه تخصصی کمیته امور سیاسی مجمع پارلمان های آسیایی امروز با حضور کشور های ایران، پاکستان، عربستان سعودی، قطر، اردن، تیمور شرقی، تایلند، سریلانکا، اندونزی، چین، کامبوج، بحرین، عمان، سوریه، ترکیه، ساموا، لبنان، لائوس، فلسطین و بوتان برگزار شد.
وی اضافه کرد: در جلسات صبح و بعد از ظهر این کمیته، هشت قطنامه با موضوع «به سوی پارلمان واحد آسیایی، حکمرانی خوب، حاکمیت قانون و توانمند سازی قضایی، شیوه های پارلمانی موثر، ایجاد رفاه در آسیا از طریق دوستی و همکاری، مجالس آسیایی و دولت با هم برای رفاه در آسیا، حمایت پارلمان ها آسیایی از مردم فلسطین و دموکراسی برای توسعه» مورد بررسی و تایید قرار گرفت.

 

منبع: ایرنا

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته